Robot, który odkurza i myje – na co zwrócić uwagę?

Roboty sprzątające to urządzenia, które mają nie tylko uczynić idealny porządek, ale również sprawić, że zupełnie zniknie potrzeba ręcznego mycia podłóg w domu. Roomba Combo jest jednocześnie odkurzaczem i robotem mopującym, aby jeszcze lepiej usuwać zabrudzenia i zwiększyć u Ciebie poczucie komfortu oraz zabrać kolejny obowiązek z listy. Jeszcze więcej wolnego czasu dla Ciebie!

Matka bawiąca się z córką i iRobot odkurzający podłogę

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze odkurzacza?

Większość z nas ma swoje przyzwyczajenia dotyczące sprzątania w domu. Każdy sprząta o innej porze dnia, jedni wolą sprzątać w weekend, inni w ciągu tygodnia, np. po powrocie z pracy. Jednak wszystkich łączy jedna uniwersalna cecha – wszyscy lubimy idealny porządek.

Wybierając odkurzacz automatyczny odkurzający, powinniśmy więc kierować się przede wszystkim jego dokładnością i mocą, aby pośród innych cech, był on przede wszystkim urządzeniem, które usatysfakcjonuje nas efektem czystych idealnie podłóg.

iRobot Combo myjący kafle w kuchni

Jakie są najważniejsze cechy, zalety i funkcje robota odkurzającego i myjącego jednocześnie?

Robot do mieszkania Roomba Combo to nowość na rynku robotów automatycznych. Jest to odkurzacz i urządzenie mopujące jednocześnie. Po ukończonym odkurzaniu ręcznym zawsze należy niezwłocznie umyć podłogi, w przeciwnym wypadku efekt prawdziwej czystości nigdy nie zostanie osiągnięty.

Co wyróżnia Roombę Combo spośród innych odkurzaczy sprzątających?

Odkurzacz samojezdny z funkcją mycia Combo jest zaprojektowany tak, aby maksymalizować jego osiągi – posiada dwie szczotki w kształcie litery V, które jeszcze dokładnie zbierają zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Jest też wyposażony w dwa wirniki zagarniające grubszy brud do zbiornika. Dzięki temu nie umknie mu żaden kołtun ani ziarno piasku, a do tego jest bardzo dokładny przy krawędziach.

Co jednak wyróżnia go na tle innych modeli, to fakt, że w swojej podstawie prawie połowę powierzchni sprzątającej zajmuje ściereczka z mikrofibry. Ktokolwiek używał tego typu szmatki, wie, że jest niezwykle dokładna w sprzątaniu nawet trudnego i zaschniętego brudu z najróżniejszych powierzchni.

W jaki sposób iRobot Roomba Combo poprawi czystość w Twoim domu?

Odkurzacz myjący przeznaczony jest głównie do łazienek i kuchni ze względu na swój niewielki rozmiar i intensywny wymiar mopowania. Jednak podłogi w we wszystkich innych pomieszczeniach również wymagają umycia. Nie muszą być przy tym mocno szorowane – czasami wystarczy delikatne wilgotne przetarcie, aby zapewnić idealny blask parkietu lub płytek.

Roomba Combo oferuje podwójny stopień mycia w jednym przejeździe. Najpierw zbierze luźny brud, leżący na podłodze, a potem przemyje ją wilgotną ściereczką, aby pozostawić po sobie idealną czystość bez ponownego przejazdu w tym samym miejscu. Jest to rozwiązanie dużo wydajniejsze oraz wygodniejsze w użyciu, jeśli do umycia masz dużą powierzchnię.

Jak działają odkurzacze z funkcją mycia?

Zaraz za komorą z podwójną szczotką wciągającą luźny brud, jest ściereczka. Jest ona utrzymywana w stanie stałego zwilżenia, aby przez całą długość sprzątania była w stanie równomiernie myć podłogę. Aby poprawić jakość sprzątania, możesz dodać płyn czyszczący Braava Jet w ilości czterech nakrętek na zbiornik. Wodę z opcjonalnym płynem czyszczącym należy dodać do zbiornika przed każdym myciem. W instrukcji znajduje się pełny opis tej czynności razem z ilustracjami – odkurzacz ten jest skonstruowany w sposób, aby był jak najprostszy w obsłudze.

Obsługa iRobota Roomba Combo

Biorąc pod uwagę, jak bardzo wszechstronny jest ten model Roomby, trzeba pamiętać, że wymaga pewnych czynności konserwacyjnych. Pojemnik na brud podlega opróżnieniu po każdym użyciu. Podobnie nakładka czyszcząca, której żywotność to 50 prań. Wysokowydajny filtr gąbkowy musi być czyszczony raz w tygodniu, a wymieniany co 6-12 miesięcy. Jest to uzależniony od częstotliwości używania oraz tego, czy masz w domu zwierzaka. Szczotki do sprzątania przy krawędziach należy czyścić co 2 tygodnie a wymienić najpóźniej po pół roku. Koło przednie, którego robot używa do nawigacji, podlega konserwacji raz w tygodniu.

Matka bawiąca się z dzieckiem na podłodze czyszczonej przez iRobota

Jaki robot sprzątający odkurzająco-myjący będzie najlepszy?

Jeśli cenisz sobie idealny efekt czystej podłogi bez zaopatrywania się w dwa urządzenia, które będą pracować naprzemiennie – Roomba Combo jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Łączy w sobie te same technologie użyte w odkurzaczach iRobot, a jednocześnie jest w stanie poprawić swoją jakość mycia dzięki zwilżonej ściereczce.

W domu o dużej powierzchni tego typu odkurzacz uniwersalny może okazać się szczególnie dobrym rozwiązaniem. Posprzątanie całego domu zajmie mu dużo czasu – może więc równie dobrze od razu przemywać podłogę po to, by nie musiał w to samo miejsce wracać później robot mopujący. Wydajność i efektywność to dwie główne cechy iRobota Roomba Combo. Wypróbuj go, aby zupełnie zapomnieć o myciu podłóg!

Znajdź najlepszego robota
Ocena wpisu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorze Ranking robotow

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tortor posuere ac ut consequat semper viverra nam libero justo. Elementum nisi quis eleifend quam. Facilisis sed odio morbi quis commodo odio. Justo donec enim diam vulputate. Malesuada fames ac turpis egestas. Velit scelerisque in dictum non consectetur a. Dictumst quisque sagittis purus sit amet. Nec nam aliquam sem et tortor consequat. Ornare aenean euismod elementum nisi quis. Enim blandit volutpat maecenas volutpat blandit aliquam. Ac felis donec et odio pellentesque diam volutpat commodo sed. Pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna cursus eget.

Brak komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!