Xiaomi czy Roomba – poznaj różnice pomiędzy tymi dwiema markami!

W związku z ogromnym wyborem obecnym na rynku odkurzaczy automatycznych potencjalny nabywca może dostać zawrotu głowy od natłoku różnych cech, systemów i drobnych rozbieżności pomiędzy poszczególnymi modelami. Jednak należy pamiętać, że wszystkie roboty powinny spełniać jedną najważniejszą funkcję – sprzątać i to w jak najlepszy sposób. Poznaj więc porównanie pomiędzy dwiema wiodącymi markami robotów automatycznych – Xiaomi i iRobot i dowiedz się, czym naprawdę się różnią!

Różnice pomiędzy odkurzaczami firmy Xiaomi a odkurzaczami iRobot Roomba

Z reguły firma Xiaomi produkuje różne konkurencyjne sprzęty elektroniczne, które są tańszym zamiennikiem bardziej znanych marek. Tak było z telefonami, później z inteligentnymi zegarkami i hulajnogami, aż w końcu Xiaomi wypuściło rozwiązania dla domu. Pośród nich znalazły się również odkurzacze automatyczne.

Sprzęt od Xiaomi cieszy się dużym powodzeniem. Często słyszy się o osobach chwalących ich produkty jako dobry i tani zamiennik droższych rozwiązań. Jakie są jednak różnice między nimi? Modele Vacuum Mop Pro i Combo od iRobota są do siebie dość podobne. Jeśli stylistyka ma znaczenie, w przypadku odkurzaczy automatycznych Xiaomi jest w estetycznym białym kolorze, a Roomba w nowoczesnym szarym. Jeśli jednak skupić się na funkcjach czyszczenia, są one do siebie mocno zbliżone.

W dolnym przedziale cenowym obie marki mają ściśle konkurujące ze sobą modele. Jednak jeśli tylko zajrzymy na półkę wyżej, zabraknie tam Xiaomi. Częściowo, ponieważ brakuje w nim zaawansowanych systemów nawigacji i zapamiętywania rozkładu mieszkania. Drugim powodem jest brak stacji opróżniającej zbiornik na brud. Jest to być może niepotrzebna wygoda, ale pozwala, po odpowiednim zaprogramowaniu odkurzacza, na długą pracę bez dodatkowej obsługi. Odkurzacz sam wróci do stacji, opróżni zbiornik i wyruszy po naładowaniu do dalszej pracy.

Wady i zalety obu marek

Na próżno porównywać tu obie marki, gdyż jedna z nich należy do klasy produktów ekonomicznych, a druga do klasy premium. Jednak podstawowe modele Xiaomi to dobry pomysł, jeśli zależy Ci solidnym urządzeniu i czystej podłodze. Po kliknięciu odkurzacz zrobi swoje, dokładnie tak, jak zrobi to iRobot.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C

Niewielki czas pracy, bo tylko 90 minut, powinien być rekompensowany przez niską cenę – poniżej 1000 zł. Model ten charakteryzuje się dużej pojemności zbiornikiem i kamerą, która pozwala uniknąć toru kolizyjnego. Mop w nazwie odnosi się do zdolności czyszczenia na mokro dzięki zbiornikowi na wodę i specjalnej szmatce pod spodem. Ten odkurzacz samojezdny nie ma jednak możliwości instalacji wirtualnej ściany, trzeba więc uważać, aby nie wjechał gdzieś, gdzie nie powinien. Kolejny, nieco droższy model, ma dwukrotnie dłuższy czas pracy na pełnym naładowaniu.

iRobot Roomba i3

Jeśli chcesz, aby odkurzacz był jednocześnie urządzeniem mopującym, bezpośrednim konkurentem będzie Roomba Combo, mająca niemal identyczne parametry, co Xiaomi Mop Pro. Jednak patrząc na cenę Roomba i3, jest w tym samym przedziale cenowym co Xiaomi, a oferuje dużo więcej ciekawych funkcji, które wpłyną na jakość sprzątania i obsługi. Robot ten jest również wyposażony w filtr AeroForce, dzięki któremu odkurzanie jest dużo wydajniejsze.

iRobot Roomba e6

Jeśli zależy Ci na jeszcze lepszym wyposażeniu w rozsądnej cenie, rozważ model e6. Posiada on możliwość odseparowania konkretnych pomieszczeń dzięki zainstalowaniu wirtualnej ściany, która jest dołączona do zestawu. Wyposażono go również w system Dirt Detect, który poprawia jakość sprzątania przez wykrywanie bardziej zabrudzonych miejsc i poświęcania im większą ilość czasu. Jest to również dobry wybór dla osób, które mieszkają z futrzanymi przyjaciółmi. Dzięki gumowym szczotkom sierść wybieranie zaplątanej sierści będzie bardzo proste.

Xiaomi czy Roomba? Którą markę wybrać?

Jaki robot sprzątający wybrać? Obie marki mają swoich zwolenników. Obie marki oferują podobne modele z takimi samymi parametrami w bardzo zbliżonych cenach. Porównanie modeli obu producentów wykaże, że wybór pomiędzy nimi sprowadzi się wyłącznie do osobistej preferencji kraju produkcji, czyli Chiny kontra USA oraz ewentualnie wyglądu odkurzacza.

Pomimo że wygląd zewnętrzny to kwestia indywidualna, Roomba jest stylizowana bardziej nowocześnie oraz korzysta z lepiej prezentujących się materiałów. Xiaomi poprzestał na prostej konstrukcji i równie prostym wyglądzie, co jednak sprawia, że obudowy ich odkurzaczy wyglądają plastikowo. Najczęściej sprzedawane są w uniwersalnym i ponadczasowym białym kolorze. Jeśli więc odkurzacz ma być wyłącznie funkcjonalny, jest to dobry wybór. Natomiast jeśli wymagasz od tego sprzętu nieco więcej, wybierz odpowiednie dla siebie model iRobota.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!