Różne modele iRobot – sprawdź, który odpowiada Twoim potrzebom!

Jeśli szukasz robota sprzątającego, z pewnością zastanawiasz się nad tym, który model warto wybrać i jak znaczące są różnice pomiędzy konkretnymi iRobotami. Dlatego stworzyliśmy kompleksowe porównanie opisujące wykorzystywane w nich technologie. Sprawdź, czym różnią się iRoboty i postaw na sprzęt dopasowany do Twoich wymagań!

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRoboty mopujące i ich cechy charakterystyczne

iRoboty mopujące czyszczą powierzchnię na mokro, dzięki czemu skutecznie pozbywają się plam i innych zabrudzeń. Jakie jest charakterystyka tych modeli?

iRobot Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 to urządzenie najnowszej generacji. Usuwa lepkie plamy, zabrudzenia, a nawet tłuszcz. Technologia vSLAM gromadzi tysiące danych pozwalających intuicyjnie poruszać się po mieszkaniu. Dzięki systemowi nawigacji iAdapt 3.0 robot tworzy wizualizację pomieszczeń i rejestruje posprzątane miejsca. Inteligentne Mapy Imprint są wykorzystywane do przygotowania schematu jazdy urządzenia. System Imprint Link pozwala na integrację pracy robota odkurzającego i myjącego.

 

Źródło zdjęcia: Media Expert

iRobot Braava 390t

iRobot Braava 390t korzysta z systemu iAdapt 2.0 do wizualizacji, a 2 tryby poruszania się pozwalają urządzeniu przemieszczać się w sposób liniowy lub tam i z powrotem.

iRobot Braava jet 250

iRobot Braava jet 250 również wykorzystuje technologię iAdapt 2.0 do wizualizacji pomieszczeń.

iRoboty, z którymi zapomnisz, czym jest odkurzanie

Różnice pomiędzy robotami odkurzającymi wynikają z rodzaju serii. Wszystkie modele zostały stworzone tak, aby dobrze radziły sobie z różnym rodzajem powierzchni. Jednak im nowsza generacja, tym bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosował producent.

iRobot Roomba serii s

iRobot Roomba s9 i jego rozszerzona wersja, iRobot Roomba s9+, to przedstawiciele najnowszej generacji robotów odkurzających. Cechują się największą mocą ssącą spośród urządzeń producenta dostępnych na rynku. Funkcja Power Boost wykrywa rodzaj sprzątanej powierzchni i automatycznie zwiększa moc w razie potrzeby. Czujniki lokalizują mocno zabrudzone miejsca i na nich skupiają działania. Nawigacja vSLAM gromadzi dane, dzięki którym robot uczy się przestrzeni roboczej. Imprint Link pozwala połączyć się z robotem mopującym Robot Braava jet m6, który po skończonym odkurzaniu dostaje informację o tym, że może rozpocząć cykl mycia. Inteligentne Mapy Imprint tworzą plan domu. Model s9+ został wyposażony w stację Clean Base, do której samodzielnie wraca, aby pozbyć się zebranych zanieczyszczeń.

iRobot Roomba serii j7

iRobot Roomba j7 i iRobot Roomba j7+ korzystają z nawigacji Precision Vision rozpoznającej przeszkody, dzięki której urządzenie może nauczyć się, jak radzić sobie z nimi w przyszłości. Platforma iRobot Genius umożliwia uruchomienie robota w dowolnym momencie. Technologia Dirt Detect odpowiada za rejestrowanie miejsc o dużym natężeniu brudu, a Imprint Link umożliwia współpracę z robotem mopującym.

iRobot Roomba serii i7

iRobot Roomba i7 i iRobot Roomba i7+ wykorzystują nawigację iAdapt 3.0 do wizualizacji przestrzeni pozwalającej tworzyć punkty orientacyjne, dzięki którym robot nie wraca w to samo miejsce. Inteligentne Mapy Imprint umożliwiają stworzenie i zapamiętanie planu domu.

iRobot Roomba serii i3

iRobot Roomba i3 i iRobot Roomba i3+korzystają z technologii Dirt Detect, która umożliwia zlokalizowanie najbardziej zanieczyszczonych przestrzeni. Imprint Link pozwala na inteligentną współpracę z robotem mopującym.

iRobot Roomba serii 900

iRobot Roomba 976 wykorzystuje nawigację iAdapt 2.0 do wizulizacji przestrzeni. Technologia Dirt Detect pozwala skupić działania na zanieczyszczonych miejscach, a Imprint Link umożliwia integrację z pracą robota mopującego.

iRobot Roomba seria e

iRobot Roomba e5 i iRobot Roomba e6 zostały wyposażone w system Dirt Detect, pozwalający na zlokalizowanie miejsc wymagających szczególnej uwagi.

iRobot serii 600t

iRobot Roomba 697 korzysta z technologii Dirt Detect. System nawigacji iAdapt wspiera intuicyjne przemieszczanie się po mieszkaniu, a tryb Spot Clean pozwala dotrzeć do szczególnie brudnych miejsc.

iRobot 2w1 – czyli roboty odkurzająco-myjące

Robot odkurzając-myjący łączy w sobie możliwości urządzeń sprzątających na sucho i mokro. Sprawdź, dlaczego warto wybrać flagowy model marki iRobot!

Źródło zdjęcia: Media Expert

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo to robot odkurzająco-myjący najnowszej generacji. Platforma iRobot Genius pozwala urządzeniu uczyć się harmonogramu działania dostosowanego do potrzeb mieszkania. Główne szczotki odkurzające umożliwiają sprzątanie dywanów i powierzchni twardych, a szczotki boczne skutecznie pozbywają się zabrudzeń z narożników. System mopowania z nakładką czyszczącą zawiera pojemnik na wodę o wielkości 300 ml pozwalający na umycie dużej powierzchni przy jednym napełnieniu zbiornika. Niski profil sprawia, że robot dostaje się nawet w trudno dostępne miejsca.

Wybierając odpowiedni rodzaj urządzenia iRobot dla siebie, sugeruj się przede wszystkim funkcjami, które są Ci potrzebne!

Jeśli interesuje Cię wysoka jakość produktów, ale przy tym rozsądnie gospodarujesz budżetem, sprawdź nasz ranking robotów sprzątających do 2000 zł.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!