Różne modele iRobot – sprawdź, który odpowiada Twoim potrzebom!

Jeśli szukasz robota sprzątającego, z pewnością zastanawiasz się nad tym, który model warto wybrać i jak znaczące są różnice pomiędzy konkretnymi iRobotami. Dlatego stworzyliśmy kompleksowe porównanie opisujące wykorzystywane w nich technologie. Sprawdź, czym różnią się iRoboty i postaw na sprzęt dopasowany do Twoich wymagań!

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRoboty mopujące i ich cechy charakterystyczne

iRoboty mopujące czyszczą powierzchnię na mokro, dzięki czemu skutecznie pozbywają się plam i innych zabrudzeń. Jakie jest charakterystyka tych modeli?

iRobot Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 to urządzenie najnowszej generacji. Usuwa lepkie plamy, zabrudzenia, a nawet tłuszcz. Technologia vSLAM gromadzi tysiące danych pozwalających intuicyjnie poruszać się po mieszkaniu. Dzięki systemowi nawigacji iAdapt 3.0 robot tworzy wizualizację pomieszczeń i rejestruje posprzątane miejsca. Inteligentne Mapy Imprint są wykorzystywane do przygotowania schematu jazdy urządzenia. System Imprint Link pozwala na integrację pracy robota odkurzającego i myjącego.

 

Źródło zdjęcia: Media Expert

iRobot Braava 390t

iRobot Braava 390t korzysta z systemu iAdapt 2.0 do wizualizacji, a 2 tryby poruszania się pozwalają urządzeniu przemieszczać się w sposób liniowy lub tam i z powrotem.

iRobot Braava jet 250

iRobot Braava jet 250 również wykorzystuje technologię iAdapt 2.0 do wizualizacji pomieszczeń.

iRoboty, z którymi zapomnisz, czym jest odkurzanie

Różnice pomiędzy robotami odkurzającymi wynikają z rodzaju serii. Wszystkie modele zostały stworzone tak, aby dobrze radziły sobie z różnym rodzajem powierzchni. Jednak im nowsza generacja, tym bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosował producent.

iRobot Roomba serii s

iRobot Roomba s9 i jego rozszerzona wersja, iRobot Roomba s9+, to przedstawiciele najnowszej generacji robotów odkurzających. Cechują się największą mocą ssącą spośród urządzeń producenta dostępnych na rynku. Funkcja Power Boost wykrywa rodzaj sprzątanej powierzchni i automatycznie zwiększa moc w razie potrzeby. Czujniki lokalizują mocno zabrudzone miejsca i na nich skupiają działania. Nawigacja vSLAM gromadzi dane, dzięki którym robot uczy się przestrzeni roboczej. Imprint Link pozwala połączyć się z robotem mopującym Robot Braava jet m6, który po skończonym odkurzaniu dostaje informację o tym, że może rozpocząć cykl mycia. Inteligentne Mapy Imprint tworzą plan domu. Model s9+ został wyposażony w stację Clean Base, do której samodzielnie wraca, aby pozbyć się zebranych zanieczyszczeń.

iRobot Roomba serii j7

iRobot Roomba j7 i iRobot Roomba j7+ korzystają z nawigacji Precision Vision rozpoznającej przeszkody, dzięki której urządzenie może nauczyć się, jak radzić sobie z nimi w przyszłości. Platforma iRobot Genius umożliwia uruchomienie robota w dowolnym momencie. Technologia Dirt Detect odpowiada za rejestrowanie miejsc o dużym natężeniu brudu, a Imprint Link umożliwia współpracę z robotem mopującym.

iRobot Roomba serii i7

iRobot Roomba i7 i iRobot Roomba i7+ wykorzystują nawigację iAdapt 3.0 do wizualizacji przestrzeni pozwalającej tworzyć punkty orientacyjne, dzięki którym robot nie wraca w to samo miejsce. Inteligentne Mapy Imprint umożliwiają stworzenie i zapamiętanie planu domu.

iRobot Roomba serii i3

iRobot Roomba i3 i iRobot Roomba i3+korzystają z technologii Dirt Detect, która umożliwia zlokalizowanie najbardziej zanieczyszczonych przestrzeni. Imprint Link pozwala na inteligentną współpracę z robotem mopującym.

iRobot Roomba serii 900

iRobot Roomba 976 wykorzystuje nawigację iAdapt 2.0 do wizulizacji przestrzeni. Technologia Dirt Detect pozwala skupić działania na zanieczyszczonych miejscach, a Imprint Link umożliwia integrację z pracą robota mopującego.

iRobot Roomba seria e

iRobot Roomba e5 i iRobot Roomba e6 zostały wyposażone w system Dirt Detect, pozwalający na zlokalizowanie miejsc wymagających szczególnej uwagi.

iRobot serii 600t

iRobot Roomba 697 korzysta z technologii Dirt Detect. System nawigacji iAdapt wspiera intuicyjne przemieszczanie się po mieszkaniu, a tryb Spot Clean pozwala dotrzeć do szczególnie brudnych miejsc.

iRobot 2w1 – czyli roboty odkurzająco-myjące

Robot odkurzając-myjący łączy w sobie możliwości urządzeń sprzątających na sucho i mokro. Sprawdź, dlaczego warto wybrać flagowy model marki iRobot!

Źródło zdjęcia: Media Expert

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo to robot odkurzająco-myjący najnowszej generacji. Platforma iRobot Genius pozwala urządzeniu uczyć się harmonogramu działania dostosowanego do potrzeb mieszkania. Główne szczotki odkurzające umożliwiają sprzątanie dywanów i powierzchni twardych, a szczotki boczne skutecznie pozbywają się zabrudzeń z narożników. System mopowania z nakładką czyszczącą zawiera pojemnik na wodę o wielkości 300 ml pozwalający na umycie dużej powierzchni przy jednym napełnieniu zbiornika. Niski profil sprawia, że robot dostaje się nawet w trudno dostępne miejsca.

Wybierając odpowiedni rodzaj urządzenia iRobot dla siebie, sugeruj się przede wszystkim funkcjami, które są Ci potrzebne!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!