Robot sprzątający ze stacją opróżniającą czy bez – co wybrać?

Czy robot sprzątający ze stacją opróżniającą sprawdzi się w każdym domu? W tym artykule omawiamy plusy i minusy robota sprzątającego z pojemnikiem, który jest automatycznie czyszczony. Sprawdź, czy ta opcja będzie dla Ciebie idealna!

Robot sprzątający ze stacją opróżniającą to wygoda na co dzień!

Robot sprzątający ze stacją opróżniającą – co to za dodatek?

Tradycyjne roboty sprzątające wyposażone są w stację dokującą, w której jedynie samodzielnie się ładują, zanieczyszczenia zbierane są natomiast w zamontowanym w urządzeniu pojemniku. Co jakiś czas należy go opróżniać, aby sprzęt poprawie funkcjonował. Inaczej sprawa ma się z robotem sprzątającym ze stacją opróżniającą, który oczyszcza się samodzielnie. Modele te wyposażone są również w podstawową stację dokującą, ale ma ona dodatkową funkcję, czyli odsysanie brudu.

Taki typowy odkurzacz dla alergika lub osoby wrażliwej na kurz po skończonej pracy wraca do bazy, a tam automatycznie opróżnia pojemnik, usuwając brud. Nie masz więc praktycznie styczności z zabrudzeniami. Przykładowo, w modelu iRobot Roomba i3+ całość zebranych zanieczyszczeń trafia do specjalnego zamkniętego worka AllergenLock, który jest w stanie pomieścić aż 30 pojemników! Tym samym zapominasz o odkurzaczu i jego czyszczeniu na kilka dobrych tygodni.

Robot sprzątający ze stacją opróżniającą to świetny wybór do każdego mieszkania!

Źródło: Media Expert

Robot sprzątający z pojemnikiem a wielkość mieszkania

Gdy pracę przejmuje robot sprzątający ze stacją samoopróżniającą, dbanie o mieszkanie jest maksymalnie ułatwione. Warto nadmienić, że robot sprzątający ze stacją, w której automatycznie odkładają się zanieczyszczenia, zajmuje więcej miejsca niż tradycyjny model. Stacje typu Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu to zazwyczaj pionowe pojemniki, które są nieco większe od stacji z samą funkcją ładowania. To nawet ponad 4 kilogramy dodatkowego sprzętu!

Gdzie sprawdzi się odkurzacz automatyczny z opróżnianiem? W przestronnych pomieszczeniach, w których dodatkowy osprzęt nie będzie zawadzał i znajdzie się dla niego miejsce. Warto nadmienić, że współczesne wzornictwo robotów sprzątających i ich baz dokujących idealnie komponuje się z nowoczesnymi przestrzeniami. Bazy typu Clean Base są stylowo wykończone i w większości przypadków zdecydowanie stanowią ozdobę pomieszczenia.

Najlepsze roboty sprzątające ze stacją

Robot sprzątający ze stacją, która samoczynnie się oczyszcza, to opcja dla fanów automatyzacji. Warto wspomnieć m.in. o przystępnym cenowo modelu Lenovo Z1s PRO. Jego kosz opróżniany jest automatycznie, a dzięki wysokiemu ciśnieniu pracy, a także turboszczotce jest w stanie posprzątać dokładnie większe i mocno zabrudzone powierzchnie. Stacja ma prawie 3 litry pojemności – zapełnia się więc bardzo powoli, nawet przez cały miesiąc.

Modelem wartym polecenia jest też robot sprzątający ze stacją opróżniania Midea S8+. Wyróżnia go elegancki design. Moc urządzenia to aż 4000 Pa, a akumulator o pojemności 5200 mAh gwarantuje ciągłą i maksymalnie efektywną pracę przez 3 godziny – bez przerw. Potrójny system filtracji rozprawia się na dobre z alergenami, a detektor przesunięcia pojemnika na kurz nie pozwoli rozpocząć pracy, gdy pojemnik jest źle zamontowany.

Nieco inną półkę cenową reprezentują wspominane wcześniej sprzęty iRobot. Przykładem jest iRobot Roomba s9+, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale też – jak określa to producent – sprząta po sobie. Robot po skończonej pracy opróżnia nagromadzone zanieczyszczenia do stacji Clean Base, skąd kurz jest automatycznie usuwany. W systemie zastosowano worki AllergenLock. Zatrzymują one 99% alergenów, pyłów i pleśni, a także mogą pomieścić odpady aż do 60 dni!

Robot sprzątający z pojemnikiem, który automatycznie się czyści

Źródło: RTV Euro AGD

Podsumowanie: odkurzacz automatyczny z opróżnianiem vs „zwykły” robot sprzątający

„Zwykły” robot sprzątający wymaga więcej atencji z naszej strony. Należy doglądać stanu pojemnika na kurz i w odpowiednim momencie go opróżniać. Takie zabiegi są koniecznie, aby zachować ciągłą, wydajną pracę robota. W modelach robotów sprzątających ze stacją opróżniającą te czynności wykonywane są automatycznie. Nie musisz o nich pamiętać – odkurzacz sam w odpowiednim momencie pozbędzie się nadmiaru zabrudzeń ze swojej komory.

Automatyczne oczyszczenie pojemnika w trakcie pracy sprawia, że Twój robot sprzątający może zawsze wyczyścić dużą powierzchnię z tą samą mocą, co na początku pracy!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!