Poznaj największe zalety samojezdnych odkurzaczy!

Samodzielny, cichy i niezwykle efektywny odkurzacz samojezdny to jedno z najbardziej praktycznych urządzeń naszych czasów. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennych chwil i wysiłku, a co ważniejsze, często jest znacznie skuteczniejszy niż klasyczne modele odkurzaczy manualnych. Na jakie parametry powinniśmy zatem zwrócić uwagę przed zakupem i w jakie funkcje warto zainwestować?

6 najważniejszych zalet robota odkurzającego

Odkurzacze samojezdne to dyskretni pomocnicy, dzięki którym na stałe zapomnisz o manualnym odkurzaniu mieszkania. Skutecznie czyszczą każdy rodzaj powierzchni z kurzu, pyłów, śmieci, sierści zwierząt, a nawet dzięki innowacyjnym filtrom HEPA, również alergenów, roztoczy i bakterii. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom pracę, jaką wykonuje robot sprzątający, można w pełni zaplanować i dostosować do swoich potrzeb, a możliwość jego samodzielnego ładowania pozwala na skuteczną pracę, nawet gdy znajdujemy się poza domem.

Inteligentne sterowanie za pomocą aplikacji

Każdy model odkurzaczy iRobot, za pomocą dedykowanej aplikacji iRobot Home, umożliwia stworzenie pełnej mapy domu z uwzględnieniem m.in. obszarów, które wymagają dokładniejszego lub częstszego sprzątania. Pełna personalizacja pozwala również na ustawienie indywidualnego harmonogramu, uwzględniającego konkretne dni, a nawet godziny, w których urządzenie ma podjąć pracę. Sama obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Odkurzanie i mycie w jednym

Skuteczne usuwanie śmieci, sierści, kurzu, brudu i roztoczy z powierzchni to absolutna podstawa każdego samojezdnego urządzenia iRobot. Do pracy wykorzystuje ono szczotkę główną do odkurzania w kształcie litery V, 2 mniejsze szczotki umożliwiające dotarcie do każdej krawędzi, a także dużą moc ssącą. Urządzenia 2w1 udostępniają natomiast dodatkowo również system mapowania powierzchni z 3 różnymi trybami dostosowanymi do konkretnego rodzaju zabrudzenia. W ten sposób gwarantują idealnie czystą powierzchnię, bez bakterii, wirusów i alergenów.

Automatyczne opróżnianie

Stacja Clean Base to niezwykle praktyczny dodatek, który pozwoli Ci zapomnieć o obowiązkach związanych z odkurzaniem na dłużej. Odpowiada za automatyczne przenoszenie brudu do zamkniętego worka AllergenLock, mieszczącego nawet do 30 pełnych pojemników.

Zbieranie sierści zwierząt

Jaki odkurzacz automatyczny do sierści wybrać? Roboty Roomba z serii „e” oraz „i” to niezastąpieni pomocnicy, którzy doskonale radzą sobie z każdą sierścią domowego pupila. Zastosowane w modelach gumowe szczotki zapobiegają wplątywaniu się sierści, jak ma to miejsce w klasycznych szczotkach z włosia. Ponadto, dzięki zaawansowanym systemom filtracji, zapewniają niemal do 100% eliminacji zwierzęcych alergenów, co znacząco wpłynie na poprawę komfortu życia alergików.

Ładowanie i wznawianie pracy robota

Każdy odkurzacz automatyczny z serii Roomba s, a także roboty z serii Braava m, mają do zaoferowania niezwykle przydatną funkcję ładowania i wznawiania pracy, w przypadku wyczerpania się akumulatorów. W praktyce system działa tak, że urządzenie samodzielnie powróci do stacji ładowania, by napełnić baterie w stopniu pozwalającym na dokończenie zadania. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Zwłaszcza gdy harmonogram sprzątania ustawiony jest w czasie, w którym nie przebywamy w domu. Po zakończeniu pracy robot ponownie powróci do stacji, by tym razem wykonać pełne ładowanie, umożliwiające gotowość do kolejnego, pełnego cyklu sprzątania.

System wykrywania zabrudzeń

Wykorzystana w niektórych modelach jak m.in. iRobot Roomba 976 zaawansowana technologia Dirt Detect pozwala na niezwykle precyzyjne wykrycie miejsc wymagających większej koncentracji pracy. Technologia wykorzystuje w tym celu czujniki optyczne i akustyczne.

Przykładowe modele robotów sprzątających

Marka iRobot posiada w swojej bogatej ofercie niezwykle zróżnicowane modele odkurzaczy samojezdnych, a wszystko po to, byś mógł jeszcze lepiej dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź kilka topowych propozycji i zacznij oszczędzać swój czas już dziś!

  • iRobot Roomba 976 – model dostosowuje swoją pracę do twoich codziennych nawyków, oferując w pełni spersonalizowane harmonogramy sprzątania, a ponadto a sprawą nawigacji vSLAM, tworzy również mapę domu. Ogromną zaletą jest także możliwość doładowania baterii w trakcie pracy, jeśli akumulator całkowicie się wyczerpie. Robot sam wróci do stacji dokującej, by podładować się do poziomu umożliwiającego dokończenie pracy zgodnej z harmonogramem.

  • iRobot Roomba e6 – to świetna propozycja dla posiadaczy zwierząt. Do pracy wykorzystuje niezwykle skuteczne w czyszczeniu z sierści szczotki gumowe oraz dużą moc ssącą. Ponadto posiada również technologię Dirt Detect, wykrywającą większe skupiska brudu.

  • iRobot Roomba Combo – kompleksowy model 2w1, który poza niezwykle skutecznym systemem odkurzania zapewnia również 3 tryb mopowania, gwarantuje najwyższej klasy czystość każdego dnia. Model polecany jest również dla alergików.

Wybierz więc model odkurzacza samojezdnego odpowiedni dla siebie i ciesz się nieustannie czystym mieszkaniem!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!