Jakie automatyczne odkurzacze są najlepsze dla właścicieli zwierząt?

Kłęby sierści, błoto i piach to najczęstsze utrapienia posiadaczy czworonogów. W jaki sposób najlepiej zadbać o czystość i porządek w domu? Czy roboty automatyczne poradzą sobie z większymi zabrudzeniami? Na jakie funkcje odkurzaczy samojezdnych zwrócić uwagę przed zakupem? Koniecznie sprawdź!

 

Jaki odkurzacz wybrać, jeśli mamy zwierzę w domu?

W przypadku takich zabrudzeń jak sierść, żwirek, czy resztki jedzenia, które pozostawia po sobie zwierzak, lepiej nie wybierać półśrodków. W celu zapewnienia swojej przestrzeni idealnego porządku warto postawić na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które nie tylko ułatwią, ale i zoptymalizują porządki domowe. Codzienne odkurzanie wymaga nie tylko sporo wysiłku, ale również dużego nakładu czasowego, którym nie zawsze dysponujemy. W takich sytuacjach, niezastąpionym rozwiązaniem okaże się dyskretny, wydajny i niezwykle efektywny odkurzacz. Jednak który robot sprzątający do mieszkania wybrać?

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w przypadku zwierząt domowych i wszechobecnej sierści jest robot automatyczny z serii Roomba „i”, gwarantujący takie rozwiązania jak:

  • Dwie gumowe szczotki, dzięki którym urządzenie zbiera znacznie więcej sierści, również tej dłuższej, niż tradycyjne odkurzacze, wyposażone w szczotki z włosiem.
  • Innowacyjny i opatentowany system 3-stopniowego sprzątania, na który składają się wspomniane szczotki gumowe, szczotka boczna oraz funkcja zasysania podnoszącego.
  • Niezastąpiona w przypadku żywiołowych, lubiących zabawę zwierzaków funkcja Dirt Detect, dzięki której urządzenie samodzielnie znajduje miejsca wymagającej największej pracy.
  • Zaawansowane technologicznie systemy filtracji, dzięki którym możliwe jest wyłapanie do 99% alergenów, bakterii i wirusów, znacznie poprawiając komfort i jakość życia osób zmagających się z reakcjami alergicznymi.
  • W przypadku modeli takich jak Roomba i7+ przydatną funkcją jest również samodzielne opróżnianie pojemnika na brud, kurz i sierść, co pozwala niemal całkowicie zapomnieć o konieczności odkurzania, nawet na kilka tygodni.

Robot sprzątający na każde zabrudzenia

Samojezdny robot sprzątający to niezastąpiony pomocnik, dzięki któremu na stałe zapomnisz o tradycyjnym odkurzaniu. Warto jednak przed zakupem poznać dostępne na rynku modele i wybrać taki, który najlepiej sprosta oczekiwaniom, lub skorzystać z fachowej pomocy doradców, którzy podpowiedzą, na jakie urządzenie warto się zdecydować.

Właściciele psów i kotów codziennie muszą zmagać się z różnorodnymi zabrudzeniami jak m.in.:

  • Błoto, ziemia i piasek – niestety, nawet pomimo starannego wycierania łapek, nie sposób pozbyć się resztek ziemi, czy piasku, które dostają się do mieszkania na sierści pupila.
  • Sierść – długa, krótka, czarna i ruda, uciążliwe kłaczki to prawdziwa zmora, która jest nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrza, stając się nie tylko nieestetycznym zabrudzeniem, ale i utrudniającym codzienne życie alergenem.
  • Psie i kocie jedzenie – roznoszenie jedzenia to częsta przypadłość wielu zwierzaków, niewielkie kruszki znaleźć można niemal wszędzie, co znacząco przekłada się na estetykę wnętrza.

Niezbędne jest zatem urządzenie wielofunkcyjne, gwarantujące precyzję i dokładność, a także skutecznie radzące sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami, na każdej powierzchni. Do zadań specjalnych rekomendujemy model iRobot Roomba i7.

Zarówno psie, jak i kocie zabrudzenia z długiej i krótkiej sierści znikną dzięki rewolucyjnym szczotkom gumowym i niezawodnemu, 3-stopniowemu systemowi sprzątania, który skutecznie usunie śmieci wzdłuż każdej krawędzi i na każdej powierzchni. Model wyróżnia także imponująca moc ssąca, która przy współpracy rewolucyjnymi filtrami eliminuje do 99% alergenów i zapobiega wzbijaniu się kurzu i sierści w powietrze. Dzięki tym cechom ciężko powiedzieć jaki odkurzacz dla alergika mógłby sprawdzić się lepiej. Ponadto iRobot Roomba i7 wyposażony został w innowacyjny systemem Dirt Detect, który samodzielnie odnajduje i rozpoznaje miejsce, które wymaga dłuższej, lub intensywniejszej pracy.

Czy filtr HEPA jest kluczem do walki z sierścią?

Roztocza, pyłki i sierść, alergeny znajdujące się w powietrzu mogą skutecznie utrudnić życie, niemal całkowicie wykluczając możliwość posiadania w domu zwierząt takich jak pies czy kot. Na szczęście z pomocą przybywają niezastąpione filtry HEPA.

Dzięki nim robot odkurzający skutecznie zatrzymuje wewnątrz do nawet 99% wszystkich bakterii, wirusów i alergenów, jakie tylko wyłapie. Systematyczne odkurzanie za pomocą spersonalizowanego harmonogramu nie tylko bardzo ograniczy, ale również może całkowicie wykluczyć wszystkie nieprzyjemności związane z uciążliwymi reakcjami alergicznymi. Filtry również skutecznie zatrzymują wewnątrz urządzenia sierść, zarówno długą, jak i krótką, dbając o idealny porządek i estetyczny wygląd każdego wnętrza. Może więc okazać się, że robot sprzątający stanie się Twoim drugim, oczywiście tuż po pupilu, niezastąpionym przyjacielem!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!