Jaki robot sprzątający na duże powierzchnie?

Jeszcze do niedawna, roboty sprzątające kojarzone były z urządzeniami dedykowanymi do niewielkich przestrzeni. Dziś odkurzacze samojezdne doskonale radzą sobie z każdą napotkaną przeszkodą, dostosowując do niej tryb swojej pracy, samodzielnie wracają do stacji dokującej, czy też opróżniają zbiornik na kurz i śmieci. Poznaj najlepsze modele odkurzaczy do sprzątania dużych powierzchni i wybierz model dostosowany do swoich oczekiwań!

Robot sprzątający dywan

Najważniejsze parametry robotów sprzątających większe powierzchnie

Powierzchnia naszego domu lub mieszkania, ilość pięter i pokoi to podstawowe kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przed przystąpieniem do wybierania konkretnego modelu robota sprzątającego. Urządzenia dostosowane do większego metrażu będą cechować się nieco innymi parametrami niż odkurzacze samojezdne, które zaprojektowane zostały z myślą o niewielkich kawalerkach. Czym powinny wyróżniać się modele do większych powierzchni i na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę?

Czas ładowania i pojemność baterii

Na większych powierzchniach doskonale sprawdzą się wszystkie urządzenia wyposażone w funkcję automatycznego powrotu do stacji dokującej. Dzięki niej robot samodzielnie wróci, by podładować baterie, niezbędne do kontynuowania zaprogramowanej trasy, w miejscu, w którym doszło do rozładowania akumulatora. Warto również zwrócić uwagę na czas pracy, który powinien wynosić ok. 2 godzin i relatywnie krótki czas ładowania.

Pojemność zbiornika i funkcja autoczyszczenia

Oczywiście im większy pojemnik na kurz i śmieci, tym lepiej. W przypadku dużego domu warto postawić na modele, wyposażone w minimum 0,5 litrowe pojemniki oraz system autoopróżniania, który zwiększa samodzielność robota i pozwala zapomnieć o odkurzaniu nawet na kilka miesięcy.

Wysokiej klasy nawigacja i zaawansowane czujniki

Wykrywanie przeszkód, uskoków oraz krawędzi ma ogromny wpływ na podniesienie efektywności pracy robota sprzątającego. Tylko najnowsze modele dysponują systemami, które pozwalają gromadzić dane, niezbędne do tworzenia map domu z uwzględnieniem rodzajów pomieszczeń i pięter.

Mapowanie pomieszczeń

Za sprawą odpowiednich czujników odkurzacz samojezdny z funkcją mapowania sam określi nie tylko układ pomieszczeń w twoim domu, ale również poziom ich zabrudzenia oraz rozmieszczenie mebli i innych mogących zakłócić jego pracę przeszkód. Dzięki technologii mapowania możliwe jest także samodzielne zaprogramowanie urządzenia, określenie, w jakich miejscach i z jaką intensywnością ma podjąć pracę, a to wszystko przy pomocy prostej i niezwykle intuicyjnej aplikacji.

Robot sprzątający panele

Robot sprzątający do dużych powierzchni – poznaj najlepsze modele

Jaki robot sprzątający do domu wybrać oraz na jakie funkcje zwrócić uwagę? Liczy się nie tylko długość pracy na jednym, pełnym cyklu ładowania, czy czas niezbędny do całkowitego napełnienia akumulatorów, ale również szereg funkcji wspomagających pracę odkurzacza samojezdnego, moc ssąca i samodzielność, dzięki której będzie w stanie pracować nawet pod naszą nieobecność.

iRobot Roomba S9+

 

iRobot Roomba S9+

Model, który zdecydowanie przewyższa konkurencję pod względem zaawansowania technologicznego. Zapamiętuje rozkład wielu pomieszczeń i pięter, posiada zaawansowane czujniki wykrywania przeszkód, krawędzi, a nawet poziomu zabrudzeń, a za pomocą niezwykle prostej w obsłudze aplikacji, pozwala na dostosowanie sposobu pracy do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Odkurzacz iRobot Roomba S9+ wykorzystuje także opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania, który wykorzystuje dwie gumowe szczotki oraz 40x większą mocą ssącą dla zapewnienia idealnej czystości.

ROBOROCK S7

 

ROBOROCK S7

Automatyczny powrót do bazy, samodzielne opróżnianie pojemnika na śmieci i ładowanie, to w przypadku odkurzaczy samojezdnych do dużych domów absolutna podstawa. Ogromne znaczenie mają również takie funkcje jak wykrywanie krawędzi, przeszkód, czy możliwość ustawienia wirtualnej ściany, dzięki którym nie ma konieczności monitorowania pracy odkurzacza. Robot sprzątający ROBOROCK S7 wykorzystuje aż 2500 Pa mocy, dzięki której zapewnia nie tylko wysoką efektywność, ale również szybkość sprzątania, która jest niezwykle ważna przy większych powierzchniach.

 

ROIDMI Eve Plus

Automatyczne opróżnianie pojemnika na śmieci, samodzielny powrót do stacji ładowania w przypadku rozładowania akumulatorów w trakcie pracy, czy niezwykle pojemna bateria Li-ion 5200 mAh, która wystarczy do posprzątania nawet 250 m², czynią odkurzacz samojezdny ROIDMI Eve Plus jednym z najlepszych modeli do większych mieszkań i domów. Ponadto dzięki nawigacji laserowej LDS Lidar model skutecznie mapuje przestrzeń również w ciemności, sugerując najefektywniejszą drogę odkurzania.

Jeśli zastanawiasz się jaki robot sprzątający do 2000 zł okaże się idealny do większej powierzchni, koniecznie sprawdź nasz nowy ranking.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!