Jaki odkurzacz wybrać, gdy ma się w domu małe dziecko?

Nie chcesz budzić pociechy głośnym odkurzaniem, ale marzysz, aby mieszkanie było zawsze wysprzątane? Jest na to sposób. Wystarczy wybrać odpowiedni odkurzacz. Do dzieci w domu najlepiej pasują wszystkie modele robotów sprzątających, które są ciche, z dużą mocą ssącą, a przy okazji mają dodatkowe opcje, jak chociażby mopowanie. Sprzątanie zostaw robotowi, a Ty spędzaj jeszcze więcej czasu ze swoim maluchem.

robot sprzątający w domu z dzieckiem

Odkurzacz do dzieci

Wielu rodziców nie wie, jaki odkurzacz przy dziecku sprawdzi się najlepiej. Jednym z głównych kryteriów wyboru powinna być głośność danego modelu. Zastanawiasz się, czy roboty sprzątające są głośne? To zależy. Niski poziom hałasu szacuje się na poniżej 35 dB, średni – w okolicach 50 dB (do tych dźwięków możemy się po czasie przyzwyczaić), a zbyt intensywny – na wartości powyżej 65-70 dB. Model polecany do cichej pracy to m.in. TESLA RoboStar T60 – poziom hałasu waha się w granicach zaledwie 55 dB. Po kilku chwilach zapominamy więc, że urządzenie w ogóle działa.

Kolejnym aspektem powinna być wielozadaniowość odkurzacza. Mopowanie, automatyczne opróżnianie zbiornika na brud, system wykrywania zabrudzeń – to tylko niektóre dodatki, idealnie sprawdzające się przy małym dziecku! Przykład modelu 2w1 to iRobot Roomba Combo, który poodkurza i zmyje podłogę, a do tego polecany jest dla alergików. To także ważny parametr przy wyborze odkurzacza do małego dziecka. W końcu maluchy mają bardzo delikatną skórę, na której szybko mogą pojawiać się zaczerwienienia i podrażnienia. Odkurzacz powinien więc doskonale radzić sobie z drobnoustrojami, np. poprzez opcję dodatkowej sterylizacji czy wydajne filtry HEPA.

Jaki odkurzacz do dziecka wybrać? Najlepiej z dużą pojemnością baterii i szybkim ładowaniem. Nie oszukujmy się, przy maluchu ten sprzęt działa w domu praktycznie codziennie. Ważne, aby dany model oferował długi czas sprzątania, np. 150 (bateria o pojemności 2600 mAh) lub nawet ponad 150 minut. Warto też zwrócić uwagę na opcję Self Charging, czyli samodzielnego ładowania, która dostępna jest w modelach iRobot. Dzięki niej nie musisz pilnować czasu ładowania urządzenia – odkurzacz zrobi to sam. Jeśli „poczuje” spadek naładowania baterii, wróci po więcej mocy do bazy, a później na miejsce, w którym przerwał sprzątanie.

Najlepszy odkurzacz do małego dziecka - iRobot Roomba Combo.

Zdjęcie: Media Expert

Czy warto postawić na robota sprzątającego, gdy w domu jest małe dziecko?

Tak, zdecydowanie warto wybrać odpowiedni odkurzacz do małego dziecka. Zalet takiego rozwiązania jest sporo. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Odkurzacz do dzieci to więcej czasu dla Ciebie

Opieka nad dzieckiem to praca na cały etat, dlatego warto odejmować sobie zadania i maksymalnie usprawniać codzienne, dość rutynowe czynności, takie jak sprzątanie. Dzięki samojezdnemu odkurzaczowi zapomnisz o odkurzaniu, a wolny czas przeznaczysz na zabawę z dzieckiem lub na tak potrzebny w tym okresie życia Waszej rodziny odpoczynek.

Odkurzacz do małego dziecka to zawsze czysty dom

Nie ma wymówek! Odkurzacz czyszczący zadba o Twój dom i sprawi, że każdy zakątek będzie zawsze lśnił czystością. Wystarczy, że ustawisz harmonogram sprzątania, a Twój robot wykona całą resztę. Koniec z okruszkami pomiędzy włosiem dywanu, kurzem pod kanapą czy plączącymi się wszędzie włosami. Inteligentne urządzenie poradzi sobie z tym błyskawicznie.

dziecko na dywanie z robotem sprzatajacym

Odkurzacz do dzieci wykona kilka czynności

Odkurzanie dywanu, mopowanie podłogi czy dodatkowa sterylizacja – to tylko wybrane funkcje, które może mieć Twój robot sprzątający! Dostępne na rynku modele mają wiele przydatnych opcji, które z powodzeniem sprawdzają się w domach, w których są dzieci. Zapomnij o samodzielnym odkurzaniu wszystkich kątów w domu czy myciu paneli. Dzisiejsze modele robią to samodzielnie.

Odkurzacz do małego dziecka to pełna automatyzacja sprzątania

Automatyczne opróżnianie zbiornika na brud czy samodzielne ładowanie baterii to norma w dostępnych modelach robotów sprzątających. Co to oznacza dla Ciebie? Przede wszystkim, nie musisz już pilnować zbiornika odkurzacza i monitorować jego zapełnienia. Nie martw się też poziomem naładowania baterii. W razie braku zasilania odkurzacz wykona samodzielny powrót do stacji dokującej.

dziecko z robotem sprzatajacym

Masz dziecko? Postaw na odkurzacz samojezdny, który zwolni Cię z codziennych obowiązków, takich jak odkurzanie czy mopowanie podłogi. Spraw, by Wasza codzienność była bardziej zautomatyzowana i ciesz się dodatkowym czasem dla siebie i swojej pociechy!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!