Jaki odkurzacz dla alergika?

Wybór odkurzacza, który poza skutecznym czyszczeniem zabrudzeń ma za zadanie również usuwać z powietrza alergeny, powinien być dokładnie przemyślany i dobrany do indywidualnych potrzeb. Z całą pewnością musi być wykonany z dbałością o najmniejsze detale, wielofunkcyjny, a co najważniejsze, wyposażony w niezawodne filtry HEPA. Dzięki nim możliwe jest usunięcie aż 99,97% cząsteczek z powietrza, o rozmiarze nawet 0,3 mikrona.

Najważniejsze funkcje odkurzaczy automatycznych dla alergików

W przypadku, gdy w domu mieszkają alergicy, wysoka jakość sprzątania, a także jej regularność stanowi najwyższy priorytet. Idealna czystość to podstawa, bez której niemożliwe jest również usunięcie z powietrza alergenów, które znacząco obniżają komfort i jakość życia osób z uczuleniami. Podstawą zapewnienia przyjaznego środowiska alergikom jest zatem wydajny, wysokiej klasy odkurzacz, który poradzi sobie również z usunięciem nawet niewielki cząsteczek alergenów, minimalizując tym samym reakcje uczuleniowe.

Samojezdny odkurzacz antyalergiczny to zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie, które eliminuje nie tylko uporczywe zabrudzenia, czy sierść, ale również prawie 100% alergenów. Jaki odkurzacz automatyczny do sierści wybrać? Popularny odkurzacz antyalergiczny jak m.in. Roomba wyposażony jest w niezawodne filtry wyłapujące alergeny, jednak w odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy, zatrzymuje je wewnątrz, za sprawą specjalnego pojemnika na kurz i brud, bez przepływu powietrza. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala całkowicie wyeliminować wady konstrukcyjne klasycznych odkurzaczy, które część szkodliwych alergenów wypuszczają z powrotem na zewnątrz.

Ponadto, antyalergiczne odkurzacze jak iRobot Roomba wyposażone są w system podwójnej filtracji powietrza, a także dzięki swoim praktycznym, kompaktowym wymiarom, są w stanie posprzątać wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca. Odkurzacze samojezdne z filtrem antyalergicznym pozwalają również na pełną systematykę sprzątania, czyszcząc każdą powierzchnię nawet 7 dni w tygodniu. System programowania za pomocą specjalnej aplikacji pozwala na uruchamianie urządzenia, nawet podczas nieobecności domowników, utrzymując idealny porządek nawet podczas pobytu na wakacjach.

Filtry typu HEPA – jak działają w walce z alergią?

Przede wszystkim odkurzacze dla alergików muszą być wyposażone w specjalne filtry, które zapewnią odpowiedni poziom wyłapywania szkodliwych alergenów. W tym przypadku świetnie sprawdzą się popularne filtry HEPA, które wychwytują wszystkie cząsteczki stałe z powietrza. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyeliminowanie nie tylko alergenów, ale również wszelkiego rodzaju pyłów, kurzu, czy nawet smogu. W przypadku filtrów HEPA potwierdzono również skuteczność w eliminowaniu bakterii oraz wirusów.

Ich niezawodność wynika z możliwości wyłapywania cząsteczek o bardzo niewielkiej średnicy, do których zaliczamy również roztocza, pierwotniaki, czy komórki grzybów. Są więc niezastąpione w podnoszeniu komfortu życia nie tylko alergikom, ale również osobom zmagającym się z problemami oddechowymi, czy nawet z obniżoną odpornością. Odkurzacze samojezdne z filtrami HEPA dzięki zaawansowanym technologicznie systemem odkurzania, utrzymują w czystości każdy rodzaj powierzchni.

Zestawienie najlepszych odkurzaczy dla alergików

Jakie funkcje sprawdzą się najlepiej w przypadku osób zmagających się z alergiami? Automatyczne wykrywanie brudu? System mopowania? A może rozmiar umożliwiający dostanie się pod każdy mebel? Z iRobot Roomba wybierzesz model idealnie spełniający twoje oczekiwania.

  • iRobot Roomba i3 – model posiada niezwykle przydatny w przypadku alergików, wysokowydajny filtr AeroForce, dzięki któremu jest w stanie wychwycić 99% alergenów. Co więcej, dzięki specjalnym, gumowym szczotkom oraz dużej sile ssącej, gwarantuje idealną czystość. Robot radzi sobie perfekcyjnie z odkurzaniem zwierzęcej sierści na każdej powierzchni, dlatego idealnie sprawdzi się jako robot sprzątający do dywanów, kafelek oraz linoleum.

  • iRobot Roomba 980 – Roomba 980 gwarantuje idealną czystość w całym domu, bez względu na rodzaj podłogi, a to za sprawą niezawodnego systemu AeroForce z Carpet Boost, który dostosowuje swoją moc do rodzaju zabrudzeń i powierzchni. Jego niewątpliwą zaletą w przypadku osób zmagających się z alergiami, jest również możliwość samodzielnego powrotu do stacji ładowania, a następnie dokończenie sprzątania, nawet gdy domownicy przebywają np. na wakacjach.

  • iRobot Roomba 976 – model, wyposażony został w innowacyjny system nawigacji iAdapt 2.0, za którego sprawą może samodzielnie dostosować proces sprzątania do konkretnego otoczenia. Skutecznie manewruje wokół mebli i pod nimi, dokładnie czyści obszary wzdłuż ścian i w rogach pomieszczeń. Ponadto, dzięki technologii Dirt Detect wykorzystującej kompleks czujników akustycznych i optycznych, samodzielnie odszukuje obszary bardziej zabrudzone i na nich koncentruje swoją pracę, zapewniając idealną czystość.

Sprawdź również ranking odkurzaczy dla alergików. Wybierz odpowiedni model i zacznij oddychać pełną piersią we własnym domu bez alergenów!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!