Jaki odkurzacz automatyczny do sierści wybrać?

Sierść we wszystkich kątach każdego pomieszczenia może mocno psuć poczucie czystości w całym domu. Małe fragmenty sierści szybko zamieniają się w kołtuny i sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Posiadacze psów i kotów wiedzą to dobrze – chwila zaniedbania powoduje ogromny nieporządek. Potrzebne jest rozwiązanie automatycznie – robot sprzątający sierść psa – który odciąży Cię z obowiązku codziennego zamiatania lub odkurzania ręcznego. Roomba odkurzy każde pomieszczenie zgodnie z harmonogramem i na pewno poradzi sobie z sierścią dzięki zwiększonej sile ssania oraz specjalnym rolkom zbierającym brud. Co jeszcze potrafi robot automatyczny?

Psy leżące na kanapie – odkurzanie sierści z iRobot

Odkurzacz do sierści – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacze do sierści psów to te, które będą miały wystarczająco dużo mocy ssącej oraz odpowiedni system wybierania brudu z podłogi. Alergicy z pewnością docenią również wydajny filtr oraz brak bezpośredniej styczności z zebranymi nieczystościami.

Siła ssania

Każdy z odkurzaczy Roomba ma pojemnik na brud, filtr oraz wystarczającą moc ssania, aby poradzić sobie z sierścią. Jednak najlepszy odkurzacz do sierści psa to modele i3, i5 i i7 mają moc zwiększoną 10-krotnie. W zależności od podłoża mogą dopasować siłą ssącą, aby dokładnie oczyścić podłogę z brudu.

Dokładne wybieranie brudu

Wiemy, że najtrudniejszy do odkurzenia z sierści jest dywan i wykładzina. Potrzebny jest system, który poradzi sobie z wybieraniem z nich sierści. Roomba wyposażona jest w system dwóch rolek AeroVac, obracających się w ku sobie, aby poderwać cięższy, trudniejszy do podniesienia lub nawet przyczepiony do podłoża brud. Pomiędzy rolkami zasysane jest powietrze, aby ułatwić to zadanie i przetransportować pyłki i sierść do zbiornika.

Jest to system, który był udoskonalany przez lata obecności iRobota na rynku. Odkurzacz automatyczny to szczególnie popularny przedmiot wśród posiadaczy czworonogów, ze względu na zwiększoną ilość brudu i sierści rozrzucanej przez psy i koty. Muszą więc radzić sobie doskonale z takim wyzwaniem. Rekomendowane jest jedynie częstsze czyszczenie filtra, jeśli w domu mieszkają pupile.

Pojemnik na brud

Modele wyposażone w stację Clean Base czyszczącą pojemnik na brud. Dzięki temu odkurzacz może natychmiast wrócić do dalszych porządków. Sierść i brud z psich i kocich łap zapełni stosunkowo niewielki pojemnik odkurzacza dość szybko. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakupić model robota sprzątającego ze stacją opróżniającą, aby obowiązek utylizacji brudu nie stał się żmudny.

Stacja Clean Base zaciąga brud do zamkniętego szczelnie pojemnik AllergenLock. W ten sposób pyłki, które wywołują reakcje alergiczne, nie trafiają z powrotem do powietrza. Naładowany i opróżniony odkurzacz wraca do pracy tam, gdzie skończył.

Stacja Clean Base zaciąga brud do zamkniętego szczelnie pojemnik AllergenLock.

Zbieranie sierści zwierząt

Pamiętaj, że sierść zawsze zbiera się w rogach oraz przez przeciąg i poruszających się po pomieszczeniach domowników wdmuchiwana jest pod meble. Dzięki niskiemu profilowi Roomba wjedzie pod szafki oraz wysokie sofy i zbierze wszystko do ostatniego kołtuna.

Przez utrudnione zadanie nawigowania po domu pełnym włosów rolka kierująca robotem może nabrać brudu w łożyska w szybszym tempie. Pamiętaj, aby regularnie ją czyścić – wtedy Twój odkurzacz pozostanie mobilny i jeszcze dokładniej będzie odkurzać, żebyś Ty nie musiał.

Dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni

W domu, w których jest sierść, z pewnością jest również i brud, z którym poradzi sobie tylko robot mopujący. Po ukończonym odkurzaniu warto umyć również ślady łap i ewentualne pozostałości po wspólnych zabawach. Modele Roomba od i3 w górę są kompatybilne z robotami mopującymi– dadzą im znać, kiedy skończą odkurzanie, aby tamte mogły rozpocząć mycie na mokro. Dzięki takiemu zespołowi masz gwarancję czystych podłóg.

Oczywiście do momentu, kiedy Twój pupil znowu nie zacznie swoich dziennych rytuałów. Wtedy dzięki harmonogramowi, który ustawisz w aplikacji, możesz uczynić odkurzanie oraz mopowanie codziennym obowiązkiem.

Pies Border Colie bawiący sięz dziewczynką oraz iRobot odkurzający podłogę z sierści.

Rodzaje najlepszych, automatycznych odkurzaczy do sierści

Jaki wybrać odkurzacz do domu z psem? Najlepszym robotem do domów, w którym jest dużo sierści do odkurzenia, będzie z pewnością Roomba i9+. Nie tylko posiada największą moc ssania, ale również dzięki stacji opróżniającej automatycznie przepełniony zbiornik na brud, pozwoli na chwilę zapomnieć o odkurzaniu. Dzięki technologii DirtDetect wykryje on najbardziej ubrudzone miejsca w domu i doprowadzi je do porządku. W ten sposób w żadnym rogu ani pod żadnym meblem nie znajdziesz po kilku tygodniach wielkiej zbitej kuli z sierści – odkurzacz pracować będzie na okrągło, aby zapewnić idealnie czyste podłogi. Dla Roomby sierść psa czy kota nie stanowi problemu. Pytanie brzmi – czy Twój pupil zaakceptuje buszującego po domu robota?

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!