Jak włączyć sterowanie głosem w iRobocie?

Sterowanie głosowe to najwyższy stopień wygody w wydawaniu poleceń Twojemu iRobotowi. Jeśli masz odkurzacz automatyczny, który zwalnia Cię z obowiązku sprzątania, możesz również rozkazywać mu bez schodzenia z kanapy, a nawet bez kiwnięcia palcem. Zobacz, jak skonfigurować polecenia głosowe w iRobocie!

Sterowanie iRobotem za pomocą urządzenia asystującego

Jak działa sterowanie głosem w iRobocie?

Sterowanie głosowe w iRobocie odbywa się za pomocą urządzeń asystujących. Chodzi o to, żeby wydawanie poleceń głosowych zachodziło w najbardziej wygodny sposób i stanowiło alternatywę dla bardziej uciążliwego używania aplikacji lub fizycznego przyciskania odkurzacza.

Co potrzebujemy do obsługi głosowej?

Żeby bez problemu zarządzać pracą swojego iRobota, np. Roomby i7, użyjemy asystenta. By go uruchomić, wykorzystamy oczywiście smartfon połączony z asystentem Google lub Siri.

Co potrzebujemy do uruchomienia asystenta Google? Na pewno niezbędne będzie konto w domenie gmail.com. W telefonie zainstalowany musi być Asystent Głosowy Google zalogowany na wymienionym wyżej koncie. Oprócz tego konieczne jest aktywne konto w serwisie iRobot i mobilna aplikacja iRobot, która jest połączona z naszym odkurzaczem i znajduje się w naszej sieci domowej WiFi. Jeśli jednak wykonane zostały podstawowe kroki inicjacyjne po zakupie odkurzacza, to większość użytkowników już spełnia te warunki.

Jak włączyć sterowanie głosowe w iRobocie – instrukcja krok po kroku

Smartfon z systemem android pomagający w sterowaniu głosowym iRobotem

Uruchomienie sterowania głosowania nie jest czynnością skomplikowaną, ale z pewnością przyda się instrukcja, która poprowadzi Cię przez wszystkie kroki po kolei.

Jak uruchomić komendy głosowe w Asystencie Google

 1. Uruchom aplikację Asystent Google. W systemie iOS nazywa się ona Assistant.
 2. W prawym górnym rogu znajdziesz ikonę Ustawień, kliknij ją.
 3. Musisz przejrzeć dostępne funkcje i odnaleźć Sterowanie domem, Zarządzaj swoimi domowymi urządzeniami.
 4. Należy zaznaczyć kartę Urządzenia, to ważne.
 5. Następnie klikamy przycisk +, aby dodać kolejne urządzenie.
 6. Teraz wyświetli się ogromna lista produktów. Możesz odszukać swój model iRobota ręcznie, przewijając listę, albo skorzystać z wyszukiwarki i wpisać iRobot Smart Home. To dobry pomysł, żeby dodać również inne urządzenia, jeśli chcesz.
 7. Po wybraniu odpowiedniej opcji na ekranie pojawi się możliwość połączenia z kontem internetowym iRobot. Po przyciśnięciu przycisku Połącz, musisz zaakceptować warunki polityki Google.
 8. Doszliśmy do etapu logowania. Po udanym wpisaniu danych proces aktywacji poleceń głosowych jest zakończony.

iPhone pomagający w sterowaniu głosowym iRobotem

Jak uruchomić asystenta głosowego w Siri?

Możesz korzystać z Asystenta Google w systemie iOS – nie ma tutaj żadnych większych problemów. Jednak jeśli do sterowania swoim odkurzaczem chcesz korzystać z Siri, możesz to zrobić według dwóch metod. Za pomocą Siri wywołaj Asystenta Google i bazując na powyższych instrukcjach, dotyczących aktywacji sterowania głosowego w usługach Google, korzystaj ze sterowania głosowego. Możesz również utworzyć skróty, dzięki którym Siri będzie sama wydawać komendy Asystentowi Google. Oto jak to zrobić:

 1. Musisz aktywować Asystenta Google według kroków podanych powyżej.
 2. W aplikacji Assistant wydaj kilka poleceń, których będziesz używać.
 3. W iPhone uruchom aplikację Skróty, a u dołu ekranu zaznacz kartę Moje Skróty.
 4. Po wejściu we Wszystkie Skróty kliknij Utwórz Skrót na górze po prawej.
 5. W polu wyszukiwania aplikacji znajdź Google, a po wyświetleniu wyników znajdź Assistant.
 6. Teraz wyświetlą się wszystkie komendy, rozpoznawane przez Asystenta Google. Kliknij jedną z nich.
 7. Kliknij przycisk Szczegóły, a w miejscu edycji Nazwa Skrótu wpisz nazwę polecenia, którą będziemy wymawiać za pomocą Siri. Musi ona być w języku samej aplikacji Siri. Kliknij OK.
 8. Zaznacz pole Pokaż Po Uruchomieniu i potwierdź przyciskiem OK.

Teraz możesz aktywować Siri i wypowiedzieć nazwę skrótu, który potem aktywuje komendę Google. Taka samą drogą utwórz Skróty dla innych poleceń i ciesz się aktywacją głosową, używaną za pomocą Siri.

Przetestuj tę funkcjonalność!

Proste prawda? Droga do ułatwionej obsługi robota odkurzającego naprawdę nie jest skomplikowana. Możesz nawet uruchomić sobie usługę komend głosowych, tylko żeby ją przetestować. Jeśli stwierdzisz, że korzystanie z harmonogramu lub ręcznego uruchamiania odkurzacza jest dla Ciebie wygodniejsze, usługę możesz deaktywować. Przetestuj ją na swoim telefonie i sprawdź, czy faktycznie ułatwia to korzystanie z odkurzacza.

Komendy głosowe dla iRobota

Mężczyzna sterujący głosowo iRobotem

Komunikaty głosowe, dostępne za pośrednictwem asystenta Google, są bardzo proste. Mogą brzmieć Rozpocznij sprzątanie albo Gdzie jest Roomba? Dzięki prostocie same komendy są łatwe w zapamiętaniu i nie wymagają prawie żadnego wysiłku. W każdym momencie możesz też przerwać odkurzanie przez komendę Zatrzymaj sprzątanie lub ładuj Roombę. Przekonaj się o prawdziwej wygodzie korzystania z zaawansowanego technologicznie sprzętu, używając z metod przyszłości – komend głosowych!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!