Jak podłączyć odkurzacz Roomba do Wi-Fi?

Nowoczesne roboty odkurzające oferują szereg możliwości technologicznych. Zdalne zarządzanie sprzętem, konfigurowanie jego pracy, czy też podgląd wykonanych działań to tylko niektóre z zaawansowanych funkcji. Aby jednak w pełni wykorzystać wszystkie dostępne funkcjonalności urządzenia, potrzebne jest połączenie iRobota z Wi-Fi oraz aplikacją mobilną. Jak włączyć Wi-Fi w iRobot Roomba? I co zrobić, jeśli Roomba nie chce połączyć się z siecią? Sprawdź nasz kompleksowy poradnik!

Podłączanie iRobot Roomba do wi-fi

Jak podłączyć iRobota do Wi-Fi?

Aby podłączyć iRobota do sieci Wi-Fi, potrzebujesz urządzenia przenośnego, na którym zostanie zainstalowana aplikacja iRobot HOME. To dedykowane oprogramowanie oferuje dostęp do szeregu funkcji uzależnionych od modelu połączonego robota.

Do czego stosuje się aplikację iRobot HOME? Udoskonalone, konfigurowalne mapy pozwalają na wyznaczenie strategicznych miejsc wymagających bardziej skutecznego sprzątania oraz umożliwiają stworzenie stref, do których urządzenie nie ma dostępu. Aplikacja służy też do ustalania harmonogramów sprzątania oraz zdalnego zlecania pracy odkurzacza.

Aplikacja iRobot HOME jest dostępna za darmo do pobrania na urządzenia mobilne.

  • Dla urządzenia z systemem iOS znajdziesz ją w aplikacji App Store.
  • Dla urządzenia z systemem Android znajdziesz ją w aplikacji Google Play.

Robot sprzątający w mieszkaniu

Podłączanie Roomby do Wi-Fi w 6 prostych krokach

W urządzeniach iRobot konfiguracja Wi-Fi jest banalnie prosta. Skorzystaj z poniższych wskazówek i ciesz się pełnym zakresem możliwości nowoczesnego iRobota Roomba!

Krok 1. Pobierz aplikację iRobot Home

Pierwszym krokiem do podłączenia iRobota do sieci Wi-Fi jest pobranie aplikacji iRobot HOME, pośredniczącej wymianie informacji między urządzeniem a użytkownikiem.

Krok 2. Prawidłowo ulokuj stację dokującą i umieść w niej robota

W miejscu zamontowania stacji powinien być dobry zasięg Wi-Fi, w miarę możliwości umieść ją więc jak najbliżej routera. Unikaj też przeszkód, które mogłyby zakłócać sygnał. Po podłączeniu stacji do źródła zasilania umieść w niej iRobota.

Krok 3. Połącz iRobot Roomba z aplikacją iRobot HOME

Aby połączyć iRobota Roomba z aplikacją mobilną, upewnij się, że masz dostęp do prawidłowej nazwy oraz hasła swojej sieci Wi-Fi. Pamiętaj, że robot musi znajdować się w stacji dokującej podłączonej do zasilania.

Krok 4. Połącz iRobot Roomba ze swoją siecią Wi-Fi

Po otworzeniu aplikacji iRobot Home zobaczysz komunikat o sieci Wi-Fi, z którą jest obecnie połączone urządzenie mobilne, z którego korzystasz. Potwierdź, że jest to ta sama sieć, z którą chcesz połączyć iRobota.

Co zrobić, jeśli chcesz połączyć urządzenie z inną siecią Wi-Fi?

  • Dla urządzenia z systemem iOS wybierz sieć Wi-Fi i zmień ją w ustawieniach urządzenia mobilnego.
  • Dla urządzenia z systemem Android wybierz sieć Wi-Fi z rozwijanej listy.

Krok 5. Włącz robota Roomba i wymuś wygenerowanie sieci

W momencie włączenia urządzenia, robot wygeneruje własną sieć Wi-Fi. Aby wlaczyc tę funkcję, wciśnij jednocześnie przyciski Zadokować oraz SPOT Clean i przytrzymaj je przez dwie sekundy. Robot wyda dźwięk i potwierdzi uzyskanie połączenia z siecią poprzez zaświecenie się ikony Wi-Fi na zielono bądź niebiesko, w zależności od modelu.

Krok 6. Połącz iRobota Roomba ze swoim urządzeniem mobilnym

Po uzyskaniu dostępu do sieci robot spróbuje połączyć się z siecią domową. Możesz teraz zintegrować go ze swoim urządzeniem mobilnym.

Jak połączyć iRobota Roomba z urządzeniem przenośnym?

  • Dla urządzenia z systemem iOS przejdź do ustawień urządzenia, wybierz zakładkę Wi-Fi i wyszukaj sieć powiązaną z robotem Roomba.
  • Dla urządzenia z systemem Android konfigurowanie sieci i łączenie sprzętu mobilnego z robotem przebiega automatycznie.

Gotowe! Jeśli prawidłowo wykonałeś wszystkie kroki, właśnie udało Ci się podłączyć iRobota do sieci Wi-Fi.

Robot wracający do stacji ładującej

iRobot Roomba nie chce połączyć się z siecią Wi-Fi – co zrobić?

Zdarza się, że iRobot napotyka problemy podczas próby podłączenia go do sieci. Co zrobić, jeśli Roomba nie łączy się z Wi-Fi? Przede wszystkim sprawdź, czy dobrze wykonałeś wszystkie poprzednie kroki.

Głównymi przyczynami problemów z uzyskaniem połączenia są najczęściej nieprawidłowości związane ze stacją dokującą. Zacznij od upewnienia się, że jest ona podłączona do zasilania. Może się też zdarzyć, że iRobot nie jest w stanie poprawnie zadokować z powodu nierównego podłoża. Dlatego sprawdź, czy stacja dokująca jest ułożona na twardej, równej powierzchni. Zerknij również na miejsce dokowania – zanieczyszczenia mogą uniemożliwić skuteczne ułożenie robota w stacji, przez co nie można podłączyć urządzenia do sieci. Aby zdarzenie takie nie miało miejsca, dowiedz się, jak czyścić i konserwować iRobot Roomba.

Kolejnym krokiem powinno być upewnienie się, że do miejsca, w którym znajduje się stacja dokująca, dociera wystarczający sygnał sieci Wi-Fi oraz że nie jest on blokowany przez inne przedmioty czy urządzenia. Na koniec warto również sprawdzić, czy hasło, które wpisujesz, jest poprawne.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!