Jak działa sterylizacja w robotach sprzątających?

Szukasz rozwiązań dopasowanych do potrzeb alergików? A może po prostu cenisz sobie najwyższą jakość sprzątania? Stacja na kurz ze sterylizacją i sterylizacja podłogi lampą UV spełnią Twoje wymagania. To dodatki, które wprowadzą codzienne odkurzanie na zupełnie nowy poziom. Czym jest i jak działa robot sprzątający z funkcją sterylizacji? Sprawdź!

Stacja na kurz ze sterylizacją to bezpieczne i czyste powietrze w Twoim domu.

Jak działa stacja na kurz ze sterylizacją?

Roboty sprzątające zbierają kurz, brud, sierść czy włosy z podłogi. Niestety, takie środowisko może sprzyjać powstawaniu pleśni czy drobnoustrojów. A to już krok do alergii, uczuleń lub podrażnień skóry. Rozwiązaniem są stacje dokujące w robotach sprzątających, które dodatkowo czyszczą zbiornik robota przy każdym automatycznym opróżnianiu. Jaki odkurzacz dla alergika? Zdecydowanie z funkcją sterylizacji powietrza przepływającego przez stację.

Taka sterylizacja to nic innego jak jeszcze dokładniejsze wyczyszczenie zbiornika na brud w robocie sprzątającym. Cząsteczki dezodoryzujące aktywnego tlenu niszczą drobnoustroje, mogą także utleniać niebezpieczne dla człowieka substancje chemiczne (amoniak, benzen czy formaldehyd).

Sposobów na sterylizację może być kilka. Jeden z nich to generator cząsteczek dezodoryzujących, który został wbudowany m.in. w model Xiaomi ROIDMI Eve Plus. Jak działa? Zabija bakterie, wirusy i pasożyty, a nawet neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Jego skuteczność producent ocenia na aż 99,99%! Technologię wspomagają dokładne filtry HEPA i technologia aktywnego tlenu (Active Oxygen), znana m.in. z zastosowania w medycynie.

Robot sprzątający ROIDMI Eve Plus

Zdjęcie: Media Expert

Modele robotów ze stacją na kurz z funkcją sterylizacji

Producenci robotów sprzątających serwują nam coraz nowe rozwiązania. Oprócz inteligentnego mapowania mieszkania, mopowania na mokro czy jeszcze większej mocy urządzenia, na rynku dostępne są także roboty sprzątające z funkcją sterylizacji. Które z nich warto wybrać?

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Robot sprzątający z funkcją sterylizacji to m.in. wspominany wcześniej Xiaomi ROIDMI Eve Plus. To bardzo kompaktowe i elegancko wykonane urządzenie, które nie tylko automatycznie zbiera kurza i opróżnia swój zbiornik, ale i doskonale je dezynfekuje. Ponieważ odpady mogą gromadzić się w maszynie nawet przez 30-60 dni, co stwarza środowisko dobre dla różnych drobnoustrojów, sterylizacja jest tu niezbędna.

Viomi V3

Kolejnym modelem ze stacją na kurz ze sterylizacją jest Viomi V3. Ten robot sprzątający ma zaawansowany system filtracji HEPA z dodatkową możliwością sterylizacji podłóg. Działanie opiera się tu na jonach miedzi i srebra. Dzięki ich obecności robot doskonale neutralizuje kurz i alergeny w Twoim domu. Jak podaje producent, odkurzacz radzi sobie nawet z bakteriami E. coli i gronkowca złocistego.

Jak działa sterylizacja podłogi lampą UV w robocie sprzątającym?

Innym sposobem sterylizacji podłóg w mieszkaniu jest lampa UV. To rozwiązanie, które zapewnia dużą skuteczność w walce z drobnoustrojami. Sterylizacja podłogi lampą UV polega na naświetlaniu sprzątanego obszaru promieniami ultrafioletowymi. Tę opcję możesz łatwo włączyć lub wyłączyć w danym modelu za pomocą pilota bądź aplikacji. Lampa generuje niebieskie światło, które niszczy drobnoustroje naturalnie pojawiające się w naszym domu.

Modele robotów sprzątających z lampą UV

Przykładem nowoczesnej technologii jest sterylizacja podłogi lampą ultrafioletową. To rozwiązanie jest stosowane na co dzień w szpitalach, samolotach czy biurach, a teraz możesz je wprowadzić także w swoim domu.

RoboJet X-Level

Sterylizacja lampą UV zastosowana jest np. w modelu RoboJet X-Level. Ten robot czyszczący ma dodatkową lampę, która za każdym razem automatycznie sterylizuje Twoją podłogę promieniami UV. To rozwiązanie, które doskonale chroni Twój dom przed szkodliwymi dla człowieka mikroorganizmami.

Viomi Alpha UV

Również model Viomi Alpha UV doskonale radzi sobie z drobnoustrojami. Sterylność w tym robocie sprzątającym pochodzi również od dodatkowo wbudowanej lampy UV. Swoim blaskiem jest ona w stanie zneutralizować aż 99% mikrobów. Tak duża skuteczność to więcej czystości dla Ciebie każdego dnia.

Viomi S9 Alpha UV (biały)

Zdjęcie: LoveAir.pl

Kiedy niezbędna jest funkcja sterylizacji w robocie sprzątającym?

Funkcja sterylizacji powietrza przepływającego przez stację czy sterylizacja podłogi lampą UV to nie tylko ciekawie brzmiące dodatki. To opcje, które przydadzą się w każdym domu. Docenią je szczególnie osoby borykające się z alergiami i uczuleniami, właściciele czworonogów, a także rodzice chcący zapewnić czyste i bezpieczne warunki swoim dzieciom.

Funkcja sterylizacji niezbędna jest dla każdego, kto ceni zdrowe, czyste powietrze w domu, a także pełną ochronę przed kurzem i alergenami!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!