Ile kosztuje robot sprzątający i gdzie najlepiej go kupić?

Roboty sprzątające to urządzenia, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Doskonale radzą sobie zarówno na panelach, jak i na dywanach, a mnogość różnych trybów sprzątania i harmonogramów pozwala dostosować rodzaj pracy oraz intensywność do indywidualnych potrzeb. Czy cena odkurzaczy samojezdnych ma związek z ich jakością? Ile trzeba wydać na porządnego robota sprzątającego i czym różnią się od siebie najpopularniejsze modele dostępne na rynku?

Kobieta leżąca na kanapie i robot sprzątający odkurzający podłogę

Jaki jest koszt zakupu robota sprzątającego?

Tak naprawdę nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości mieszkania, ilości domowników, obecności zwierząt domowych, funkcji dodatkowych, czy innych, indywidualnych preferencji. Możliwe jest natomiast oszacowanie ogólnych przedziałów cenowych oraz zależności między konkretnymi modelami, które te przedziały warunkują.

Jaki robot sprzątający do 1000 złotych kupić, aby był nie tylko ekonomiczny, ale i wydajny? W tej grupie cenowej należy skupić się na dwóch cechach: mocy ssania oraz nawigacji. Jeśli odkurzacz samojezdny oferuje oba parametry w stopniu choćby zadowalającym, to są warte swojej ceny. Dwoma wartymi uwagi urządzeniami w tym przedziale są XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 1C oraz ROBOROCK E5. Oba urządzenia korzystają z nawigacji, która zapewnia samodzielność pracy i pozwala zaplanować trasy sprzątania.

Roboty do 2000 złotych powinny mieć zdecydowanie więcej funkcji, które nie tylko usprawnią pracę urządzenia, ale również znacznie podniosą jego efektywność, skuteczniej radząc sobie z takimi wyzwaniami jak m.in. sierść, czy ziemia. Robot sprzątający iRobot Roomba i3 gwarantuje wysoką moc ssania, wytrzymałą baterię oraz jedną z najbardziej intuicyjnych i zaawansowanych technologicznie nawigacji vSlam. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jaki robot sprzątający do 2000 złotych kupić – sprawdź nasz ranking!

Jeśli jednak stawiamy na bardziej zaawansowane modele, które oferują najnowsze rozwiązania technologiczne, musimy liczyć się z kosztem w przedziale 4000-5000 zł. Takie urządzenie jak iRobot Roomba S9+ pozwala na całkowicie samodzielną pracę dzięki samoczyszczącym się pojemnikom oraz innym funkcjom, których nie znajdziemy w tańszych modelach.

Od czego zależy cena odkurzacza automatycznego?

Ceny robotów sprzątających mogą różnić się od siebie nawet ze względu na rodzaj wykorzystanych podczas produkcji materiałów. Wszystko, co stanowi składową konkretnego modelu (jak np. wykorzystane technologie, łatwość obsługi, czy zakres personalizacji) wpływa bezpośrednio na koszt urządzenia. Do najważniejszych parametrów warunkujących to, ile kosztuje odkurzacz, który sam odkurza, należą:

  • Zaawansowane systemy nawigacji i czujniki.

Każdy model robota sprzątającego posiada konkretny algorytm, który odpowiada za rodzaj i jakość sterowania urządzeniem. Podstawowe, najtańsze modele wyposażone są w tzw. system chaotyczny, którego praca polega na odbijaniu się od napotkanych przeszkód i losowej zmienianie kierunku. Taka forma jest nie tylko najmniej efektywna, ale i najbardziej niebezpieczna dla odkurzacza. Im bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, tym oczywiście większa samodzielność i wyższa cena.

  • Prosta i intuicyjna obsługa.

Zdalne sterowanie za pomocą smartfona to jedna z podstawowych funkcji, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Łatwość korzystania z dedykowanej aplikacji, poziom jej zaawansowania, aktualizacje i ilość spersonalizowanych harmonogramów również znacząco podnosi cenę całego urządzenia, jednocześnie wpływając na poziom zadowolenia z jego pracy.

Robot sprzątający odkurzający błyszczące kafle Tekst 2:

Czy warto zapłacić więcej za lepszy sprzęt?

To zależy od osobistych preferencji oraz oczekiwań względem zakupionego urządzenia. Jeśli ma on przed sobą trudne zadanie w postaci dużego metrażu, sierści, czy wysokich dywanów, zakup najtańszej opcji właściwie mija się z celem i zdecydowanie lepiej dopłacić za bardziej efektywny i samodzielny sprzęt. Jeśli poszukujemy natomiast robota sprzątającego, który będzie stanowił tylko uzupełnienie cotygodniowych cykli sprzątania urządzeniem ręcznym, modele do 1000 zł powinny spełnić swoje zadanie.

Gdzie najlepiej kupić robota sprzątającego?

Jedyną słuszną odpowiedzią na to pytanie, są oczywiście autoryzowane serwisy i sklepy lub strony internetowe i sklepy stacjonarne producentów. Na sprzęcie, który ma nam służyć lata, nie warto oszczędzać. Często popularne modele robotów sprzątających znaleźć można na zagranicznych aukcjach internetowych o kilkaset złotych taniej. Jednak pochodzenie urządzeń, a tym bardziej wykorzystana podczas ich produkcji elektronika, może zdecydowanie odbiegać od oryginałów. Tylko autoryzowane sklepy oferują autentyczność, wysoką jakość, serwis i gwarancję, zapewniając najwyższe zadowolenie z zakupu.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!