Dlaczego warto wybrać robot sprzątający?

Automatyczne roboty sprzątające są jak pomoc domowa. W czasie, gdy do Ciebie należałoby sprzątanie, możesz zająć się czymś przyjemniejszym. Na przykład Roomba wyczyści za Ciebie podłogi na błysk! Na rynku AGD wybór robotów sprzątających jest naprawdę ogromny. Dlatego poniżej przedstawiamy powody, dla których najlepiej wybrać iRobot Roomba.

iRobot podczas sprzątania mieszkania

Zalety robota sprzątającego

Robot sprzątający odkurzy za Ciebie całe mieszkanie, po czym automatycznie powróci do stacji ładującej, aby kolejnego dnia ponownie rozpocząć pracę. Czy nie o to właśnie chodzi w technologii – aby służyła w prowadzeniu spokojniejszego i wygodniejszego życia? Więcej czasu dla Ciebie i dla rodziny, a także czyste podłogi na co dzień.

System wykrywania zabrudzeń

System Dirt Detect to doskonały przykład tego, jak inteligentne może być małe urządzenie domowego pożytku. W jaki sposób można poprawić wydajność i efektywność odkurzacza automatycznego? Uzbroić go w system, który wykryje obszary bardziej zabrudzone i na nich skupi swoje działania. Roomba uczyni to za pomocą optycznych i akustycznych czujników. Urządzenie zachowa się dokładnie tak samo, jak człowiek w czasie sprzątania. Po zauważeniu bardziej intensywnego brudu skupilibyśmy się na tym miejscu, aby je domyć. Roomba zrobi to identycznie.

Pojemnik na bród w iRobot

Wskaźnik zapełnienia pojemnika na brud

Każdy odkurzacz oczywiście ma ograniczoną przestrzeń na brud. W jaki sposób możesz dowiedzieć się, czy pojemnik jest już pełny? Na pewno nie przez chodzenie za nim, aby co chwilę go sprawdzać. Celem korzystania z automatyzacji jest ułatwienie sobie życia. Pojemnik wyposażony jest w czujnik zapełnienia. Dostaniesz więc odpowiednią informację, że należy go opróżnić.

Modele, które mają swoją stację opróżniania brudu, pomieszczą objętość 30 pojemników. Wszystko trafia do szczelnie zamkniętego worka AllergenLock. W ten sposób nie musisz martwić się obsługą odkurzacza automatycznego przez długie tygodnie.

Automatyczne ładowanie i wznawianie pracy w miejscu, w którym przerwał

Funkcją, która prawdopodobnie najmocniej oddaje filozofię automatyzacji, jest samodzielny powrót do stacji ładującej, gdy wyczerpią się akumulatory. Warto zaznaczyć, że na jednym ładowaniu większość modeli Roomby będzie sprzątać nawet przez 90 minut. Nie musisz się jednak martwić, że znajdziesz po powrocie martwy odkurzacz na środku salonu. Sam wróci on do stacji ładującej, kiedy wykryje niski stan baterii. Po ładowaniu powróci do miejsca, w którym przerwał odkurzanie. Dokładnie tak, jak powinien.

Niski poziom hałasu

Roboty sprzątające co prawda nie są bezdźwięczne. Jednak poziom hałasu na poziomie 65 dB to naprawdę dobry wynik. Biorąc pod uwagę, że osiągany efekt jest taki sam, jak w przypadku sprzątania dużym przewodowym odkurzaczem ręcznym, szumienie robota w oddalonym pokoju nie powinno przeszkadzać. Oprócz tego ustawiony w aplikacji harmonogram pracy może być tak ułożony, że właściwie nigdy nie będzie trzeba słuchać odkurzania – przyjdziesz do domu na gotowe. Idealna cisza i czyste podłogi dzięki jednemu urządzeniu.

Zdalne stresowanie robotem Roomba iRobot – aplikacja na telefon iRobot HOME

Zdalne sterowanie

Robot odkurzający przyjmuje polecenia przez aplikację iRobot HOME. Oznacza to, że możesz go uruchomić, właściwie gdziekolwiek jesteś. Rozpoczęcie sprzątania w konkretnym pokoju? Nie ma sprawy. Każdy dzień tygodnia może być zaprogramowany osobno, przypisany na dane pomieszczenie, na inną godzinę. Jakkolwiek chcesz. Możesz też sprawdzić zmiany statusów lub raporty z ostatniego odkurzania. W aplikacji jest również opcja wsparcia. Dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Co jeszcze warto wiedzieć o robocie sprzątającym?

Jest kilka funkcji, które mogą przekonać sceptyków do odkurzaczy automatycznych:

  • Odkurzacze automatyczne sprzątają nawet dokładniej niż Ty. Mają specjalne szczotki zaprojektowane do wybierania brudu z krawędzi i rogów.
  • Jeszcze dokładniej. Roomba wjedzie tam, gdzie zwykły odkurzacz nie dotrze. Dzięki niskiemu profilowi zmieszczą się nawet pod najniższe meble.
  • Nie boją się zmiany podłoża. Poradzą sobie z płytkami z fugami, linoleum czy dywanem. Wyższe modele wykrywają nawet dywan lub wykładzinę i mają do nich specjalny program.
  • Nie spadną ze schodów. Mają funkcję unikania wirtualnej ściany, aby powstrzymać je od wjeżdżania tam, gdzie sobie tego nie życzysz.

Jaki robot sprzątający wybrać?

To zależy od tego, jakich opcji wymagasz. Wybór jest duży. Od najprostszych modeli serii 600, które nie wymagają połączenia z aplikacją. Dalej model e5, który taką możliwość posiada. Roomba i3 stworzy dla Ciebie raporty sprzątania. i7 stworzy mapę Twojego domu i pozwoli zaplanować sprzątanie zgodnie z jego rozkładem. Roomba i7+ i s9+ ma stację czyszczącą zbiornik na brud, co pozwala zupełnie zapomnieć o obsłudze odkurzacza na długi czas. Wybór należy do Ciebie. Postaw na przyszłość i wypróbuj odkurzacz automatyczny, a zobaczysz, jak szybko przyzwyczaisz się do wygody i czystości na co dzień!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!