Dla kogo dobrym wyborem jest robot odkurzający?

Dla kogo robot sprzątający okaże się strzałem w dziesiątkę? Z pewnością dla wszystkich, którzy lubią porządek, ale niekoniecznie już samą czynność, jaką jest sprzątanie. W tym tekście wyróżniliśmy kilka grup osób, które będą zachwycone działaniem automatycznego odkurzacza. Sprawdź koniecznie, czy należysz do którejś z nich!

Dla kogo robot sprzątający? Dla miłośników zwierząt!

Kiedy przydaje się robot sprzątający? Zdecydowanie, jeśli w Twoim domu są zwierzaki. Pies, kot, królik, koszatniczka – wszystkie są słodkie, ale niestety pozostawiają na podłodze sierść. Nie martw się! Za sprawą robotów sprzątających usuniesz ją w kilka chwil. Niektóre modele mają m.in. dodatkowe gumowe szczotki, które szybko uporają się z sierścią i włosami, a także funkcję sterylizacji, dzięki czemu rozprawiają się na dobre z bakteriami, wirusami, pasożytami, a nawet przykrymi zapachami po sprzątaniu.

Dla kogo roboty sprzątające? M.in. dla alergików czy posiadaczy zwierząt.

Robot sprzątający – dobry wybór dla alergików

Podczas zbierania kurzu, brudu, sierści i włosów z dywanu może dojść do powstania pleśni czy namnażania się drobnoustrojów. Nie sprzyja to alergikom. Wszyscy, borykający się z uczuleniami, z pewnością docenią zatem roboty sprzątające ze stacją opróżniającą, dzięki której unikniesz kontaktu z kurzem i brudem. Nie tylko czyszczą one zbiornik odkurzacza, ale mają także przydatną opcję sterylizacji powietrza. Inne modele chronią podłogę przed drobnoustrojami dzięki lampie UV czy wydajnym filtrom HEPA. Te rozwiązania to koniec z alergenami w Twoim domu!

Sprawdź koniecznie ranking robotów sprzątających kwiecień 2022.

Dla kogo roboty sprzątające? Dla osób starszych

Seniorzy nie mają często już sił i ochoty na czasochłonne sprzątanie. To dlatego dobrym pomysłem będzie dla nich wybór w pełni zautomatyzowanego robota sprzątającego. Wyczyści mieszkanie, zajmie się dywanami, posprząta sierść zwierzaka, a do tego będzie cichy i łatwy w obsłudze. Dla wygody osoby starszej warto wybrać model odkurzacza mówiący po polsku, mający pełną regulację głośności, a także ciekawe dodatki, jak mopowanie czy czyszczenie z wykorzystaniem lampy UV. Sprawdź, jaki robot sprzątający z aplikacją po polsku wybrać!

Roboty sprzątające dla posiadaczy dywanów, chodników, wykładzin

Robot sprzątający do dywanów polecany jest osobom ceniącym przytulny wystrój wnętrz a zarazem dbającym również o porządek. W końcu odkurzacze samojezdne świetnie radzą sobie z takimi włochatymi powierzchniami. Wszystko dzięki odpowiedniej mocy ssania (nawet 4000 Pa), dodatkowym szczotkom (szczególnie gumowym), a także czujnikom, które pozwalają pokonywać przeszkody i bez problemu zmieniać powierzchnię sprzątania.

Komu robot sprzątający? Posiadaczom wielu dywanów, ale i wymagających kafli!

Kiedy przydaje się robot sprzątający? Gdy masz w domu kafle

Wbrew pozorom automatyczny odkurzacz nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla fanów dywanów w domu. Świetnie poradzi sobie na różnych powierzchniach: od puchatych i miękkich, aż do tych jednolitych, twardych, wymagających starannego czyszczenia na mokro. Jeśli masz w domu kafelki – postaw na odkurzacz z opcją mopowania. Dzięki niej Twój robot posprząta podłogę przy użyciu ściereczki z detergentem, a Ty odkryjesz jak jeszcze łatwiej i szybciej utrzymać dom w porządku.

Komu robot sprzątający? Koniecznie rodzinom z dziećmi

Jeżeli marzysz o czystym domu, ale nie chcesz przy tym budzić swojego malucha głośną pracą odkurzacza – roboty sprzątające sprawdzą się idealnie! Wiele modeli jest bardzo cichych (poniżej 50 dB), a przy okazji ma mnóstwo opcji dodatkowych, jak duża moc ssąca, mopowanie, filtrowanie powietrza, precyzyjne mapowanie mieszkania czy intuicyjna obsługa oraz łatwe programowanie pracy. Pozwól, aby robot wykonał pracę za Ciebie, a Ty poświęć czas swojemu maluchowi.

Jaki robot odkurzający – poznaj 6 najlepszych odkurzaczy samojezdnych!

Robot sprzątający – idealny gadżet dla fanów nowinek technologicznych

Idea smart home przyświeca Ci od początku urządzania mieszkania? Lubisz, gdy codzienne czynności są w pełni zautomatyzowane? Robot sprzątający będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Ta nowinka technologiczna, która zagościła już na stałe w naszych domach, pozwala oszczędzić czas i doskonale zadbać o mieszkanie. Proste sterowanie za pomocą smartfonu i komend głosowych, funkcja sterylizacji, wykrywanie brudu i koncentracja pracy, automatyczne opróżnianie pojemnika, system antyalergiczny, wykrywanie i omijanie przeszkód czy różne czujniki (kamera, czujnik podczerwieni lub ultradźwiękowy) umożliwiają sprzątanie na miarę XXI wieku.

Dla kogo robot sprzątający? Dla wszystkich, którzy kochają czystość w domu, ale także cenią swój czas. Automatyczny odkurzacz pokochają miłośnicy zwierząt, alergicy, seniorzy, posiadacze gęstych dywanów, ale i wymagających dokładnego mycia podłóg, rodziny z dziećmi, a także osoby chętnie korzystające z nowinek technologicznych!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!