Czy w robotach sprzątających można używać zapachu?

Może jest to nietypowe wykorzystanie robota sprzątającego, ale czemu oprócz automatycznego odkurzania nie miałby on jednocześnie rozpylać w całym domu miłej woni Twojego ulubionego zapachu? Czy to możliwe w robotach automatycznych? Czy możesz taki wkład zapachowy wykonać własnoręcznie domowymi sposobami? Wytłumaczymy Ci, jakie to proste, a przy użyciu odkurzacza nawet praktyczne i niewymagające żadnego wysiłku.

jaki zapach do robota sprzątającego

Czym jest wkład zapachowy do odkurzacza automatycznego?

Żyjemy w czasach przesytu konsumpcyjnego. Wpadłeś na genialny pomysł stworzenia nowej rzeczy, która zrewolucjonizuje przemysł? Niestety, ktoś prawdopodobnie już to wymyślił, wyprodukował i stracił wszystkie oszczędności przez brak zainteresowania jego wynalazkiem.

Podobnie zapach do odkurzacza wydaje się dość nietypowym pomysłem, niecieszącym się ogromną popularnością w polskich domach. Dlaczego? Przecież odkurzacze to tak naprawdę pompy powietrza, które można by wykorzystać, aby oprócz sprzątania rozpylić zapach w całym mieszkaniu. Problem polega na tym, że dużo ważniejszą funkcją odkurzacza jest samo pochłanianie brudu i filtracja powietrza wewnątrz w taki sposób, aby jak najmniej kurzu i drobinek wydostało się z powrotem.

Jednak jeśli zadbasz o to, aby filtr w odkurzaczu był świeży i czysty, to nie ma przeciwwskazań, by powietrze wydobywające się z odkurzacza nie miało pachnieć. Używa się wtedy wkładów zapachowych do worków. W przypadku urządzenia bezworkowego filtr zapachowy umieszcza się w wylocie urządzenia.

zapachy do robotów sprzątających

Zapachy do robotów sprzątających

Roboty to urządzenia, które samodzielnie przemierzają Twój dom, odkurzając przy tym każdy jego centymetr. Czemu więc nie wykorzystać tego faktu i równomiernie nie rozprowadzić miłego dla domowników zapachu?

Jaki zapach do robota sprzątającego wybrać? Najlepiej w formie pałeczki lub filtra wkładanego do pojemnika na brud. W trakcie pracy odkurzacz rozprowadzi przez filtr taką woń, jaką sobie wybierzesz. Na rynku dostępne są zapachy morskie, leśne, cytrynowe, różane czy lawendowe. Powinien on działać tak długo, aż nie zapełni się pojemnik. Efekt gwarantowany dzięki temu, że odkurzacz w ciągu jednego ładowania lub pojemności zbiornika z łatwością odkurzy średniej wielkości mieszkanie bądź piętro domu.

A może chcesz, aby konkretny zapach unosił się w kilku wybranych pomieszczeniach? Roboty takie jak Roomba i7, s9 lub np. Deebot T9 mają niezwykłe umiejętności inteligentnego mapowania Twojego domu. W związku z tym możesz później dodać zapach do Twojego robota odkurzającego i nakazać mu objechać wskazane pomieszczenia o konkretnej porze. Jeśli zależy Ci na całkowicie bezdźwięcznym rozprowadzeniu zapachu, spróbuj kupić automatyczne dyspensery zapachu z czasowym programatorem rozpylania. Możesz zwyczajnie przytwierdzić go do odkurzacza automatycznego i skorzystać z niego jak z zapachowej taksówki. Zrobi to konsekwentnie i po cichu z wyłączoną funkcją odkurzania. Bo kto powiedział, że robot musi służyć wyłącznie do odkurzania?

zapachy do robotów sprzątających

Jak zrobić zapach do odkurzacza domowym sposobem?

Wracając do pierwszej myśli, w której zaznaczyliśmy, że czasem niektórzy wpadają na doskonały pomysł, tylko nie wiedzą, jak go wykonać. Czy nie byłoby dobrze samodzielnie wybrać dowolny zapach i przeobrazić go w odświeżacz powietrza? Zamknąć ulubione wspomnienia z wakacji lub spotkania z przyjaciółmi i rozpylić go w domu o wskazanej porze?

Zapach można wykonać samodzielnie, korzystając z olejków eterycznych, których wybór w odpowiednich sklepach jest ogromny. Możesz również użyć zwykłych olejków zapachowych czy nawet własnych perfum. Jak wykonać zapachy do robotów sprzątających? Nic prostszego. Wystarczy rozpuścić swoją ulubioną woń w płynie i zamoczyć w nim mocno nasiąkliwy materiał jak np. filc, wacik, gąbkę, karton czy nawet knot na podobieństwo świeczki. Umieszczając go później wewnątrz odkurzacza w zbiorniku lub przy filtrze, zapach będzie wydobywać się z urządzenia w trakcie pracy.

Trik ten działa również na inne odkurzacze, nie tylko automatyczne. Jednak samoistne rozniesienie zapachu odbędzie się wyłącznie podczas pracy robota odkurzającego. Należy jednak pamiętać, że nasączony materiał nie będzie pachniał w nieskończoność, a po wydobyciu się całego zapachu, należy go wymienić. Pamiętaj również, że aby efekt był jak najsilniejszy, a Twoje wysiłki nie poszły na marne, filtr musi być świeży, umyty lub wymieniony! Życzymy miłej zabawy z eksperymentowaniem z różnymi zapachami. Nic tak nie poprawia atmosfery w domu, jak miły dla zmysłów zapach.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!