Czy robot sprzątający to dobre rozwiązanie do firmy/biura?

Co zrobić, aby robot w biurze lub firmie działał wydajniej? Czy warto w niego zainwestować? To pytania, które padają, podczas wybierania odpowiedniego robota sprzątającego do biura. Odpowiadamy więc na nie, by rozwiać wątpliwości!

Robot sprzątający biuro to wygoda i pełen profesjonalizm!

Robot sprzątający do biura – dlaczego warto?

Odkurzacz automatyczny do biura pozwoli Ci jeszcze lepiej zachować porządek w miejscu pracy. Będzie pracował cicho i wydajnie, dzięki czemu możesz go uruchomić nawet w trakcie dnia. Ponadto za sprawą kompaktowych gabarytów nie zajmie dużo miejsca, a jego praca będzie bardzo dokładna – wymiecie zabrudzenia z dosłownie każdego kąta. Sprawdź odkurzacze bezprzewodowe – ranking produktów TOP 3 (różne rodzaje odkurzaczy).

Dzięki dodatkowym funkcjom i akcesoriom, jak wydajne filtry HEPA, możliwość mopowania, tworzenie map pomieszczeń, czy wirtualna ściana odkurzacz będzie pracował dokładnie tak, jak powinien. Mocnym punktem robota sprzątającego do biura jest także możliwość łatwej obsługi urządzenia, np. za pomocą telefonu. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zadbać o przestrzeń biurową – nawet wtedy, gdy odpoczywasz już w domu. Zakup robota sprzątającego do biura możesz rozliczyć też w ramach kosztu uzyskania przychodu.

Jaki robot sprzątający do 2000 złotych kupić – sprawdź nasz ranking!

Robot sprzątający biuro – kilka porad, jak ułatwić mu pracę

Każdy robot sprzątający biuro, oprócz wielu przydatnych funkcji, ma też swoje ograniczenia. I dlatego właśnie warto zadbać o to, aby odkurzacz działał jeszcze lepiej w warunkach biurowych. Jak to zrobić?

  • Robot odkurzający do biura potrzebuje przygotowanej przestrzeni. Aby usprawnić pracę odkurzacza, należy wcześniej zadbać o powierzchnię do sprzątania. Najlepiej, gdy podłoga będzie wolna od kabli, pudeł i innych przeszkód, które uniemożliwią wydajne działanie urządzenia. Zorganizuj np. dodatkowe półki i regały na sprzęt czy dokumenty, kup także specjalne maskownice oraz listwy do kabli.
  • Odkurzacz automatyczny do biura wymaga na początku nadzoru. Decydując na tego typu rozwiązanie do biura, warto na początku kontrolować jego pracę. Przestrzeń biurowa bywa poligonem z wieloma meblami, zakamarkami czy innymi przeszkodami, które robot musi omijać. Dzięki opcji śledzenia pracy odkurzacza w czasie rzeczywistym masz podgląd, jak sprzęt radzi sobie w konkretnych pomieszczeniach – nawet jeśli jesteś poza biurem.
  • Robot sprzątający do biura musi dobrze rozplanować przestrzeń. Daj czas swojemu robotowi na zapoznanie się z terenem, który ma sprzątać. Świetnie sprawdzą się tu wszystkie modele wyposażone w opcję dokładnego mapowania przestrzeni, a także z bardzo czułymi detektorami przeszkód. Po pewnym czasie urządzenie „pozna” już Twoje biuro i będzie czyścić wydajniej.

Robot sprzątający do biura - iRobot

Źródło obrazu: iRobot.pl

Jakie roboty sprzątające do biura – najciekawsze propozycje

W biurze potrzebujemy rozwiązań szytych na miarę. I właśnie dlatego warto wybrać odpowiedni sprzęt do odkurzania. Oto kilka propozycji:

iRobot Roomba s9+

Ten odkurzacz śmiało można określić jako robot sprzątający do biura. A to z kilku względów. iRobot Roomba s9+ świetnie wykrywa brud i koncentruje w tym miejscu swoją pracę. Robot sprzątający ze stacją opróżniającą Clean Base, idealnie sprawdza się nawet w trudnodostępnych miejscach – narożnikach czy przy krawędziach. Model wyróżnia się aż 40 razy większą mocą ssącą niż jego poprzednicy z serii 600, co zapewni Ci zawsze idealnie czyste biuro!

Robot sprzątający SAMSUNG Jet Bot Al+ VR50T95735W

SAMSUNG Jet Bot Al+ to wydajny model, który w pracy korzysta ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu doskonale rozpoznaje i omija przedmioty spotkane na drodze. Ponadto wyposażony jest w sensor 3D, który używa kamery do skanowania i rozpoznania struktury danego pomieszczenia. Dodatkowy skaner umożliwia zbadanie otoczenia w 360° i obranie optymalnej ścieżki sprzątania. Co więcej, robot ma kamerę, przez którą możesz oglądać na żywo, co dzieje się w Twoim biurze. Silnik o mocy 170 W pozwoli wyczyścić każdą powierzchnię!

Robot sprzątający ECOVACS Deebot X1 Omni

Oto kolejny robot, który sprawdzi się w biurze. ECOVACS Deebot X1 Omni to sprzęt w pełni samodzielny. Nie tylko opróżnia pojemnik na kurz, ale do tego sam myje i suszy nakładkę mopującą. To duża wygoda, szczególnie, jeśli sprzęt ma posłużyć jako odkurzacz do biura. Duża moc ssania (do 5000 Pa) oraz piękny design całości sprawiają, że robot stanie się doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych przestrzeni. Ponadto urządzenie działa w oparciu o zaawansowaną sztuczną inteligencję i kamerę RGB klasy astrofotograficznej. Bez problemu pokonuje przeszkody i precyzyjnie porusza się po pomieszczeniu – i to nawet w ciemności!

Robot odkurzający do biura to udogodnienie, na które Cię stać!

Chcesz usprawnić sprzątanie w biurze i mieć zawsze pełną kontrolę nad tym procesem? Jeśli tak, robot sprzątający biuro to rozwiązanie zdecydowanie warte wprowadzenia także w Twojej firmie. Dodatkowo wrzucisz go w koszty firmowe, a dzięki dogodnym opcjom leasingu łatwo dokonasz zakupu na firmę.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!