Czy robot sprzątający może działać bez internetu?

Choć dostęp do internetu jest już powszechny, zdarzają się sytuacje, gdy nie możemy z niego skorzystać, mamy słabe łącze lub chwilowo gorsze, ograniczone połączenie. Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Na to i kilka innych pytań związanych z dostępem do sieci i sprzątaniem odpowiadamy w tym artykule!

Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi?

Tak, to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wypróbować korzystanie z odkurzacza automatycznego bez WiFi! Niektórych robotów, jak chociażby odkurzaczy Roomba, można używać w trybie offline, czyli bez aktywnego połączenia z internetem lub chmurą. Wiąże się to z ograniczonym dostępem do pewnych usług, które wymagają korzystania z urządzenia w trybie online.

Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi? Tak, ale w okrojonym zakresie. Oto kilka przykładów ograniczeń, które związane są z brakiem dostępu do sieci na przykładzie sprzętów Roomba. Robot sprzątający bez internetu:

  • Nie ma możliwości zaawansowanego planowania odkurzania.
  • Nie ma dostępu do spersonalizowanych funkcji czyszczenia.
  • Nie tworzy dokładnych raportów ze sprzątania.
  • Nie łączy się z systemami sterowania głosem (Amazon Alexa czy Google Assistant).

Sprawdź koniecznie odkurzacze bezprzewodowe – ranking produktów TOP 3 (różne rodzaje odkurzaczy)!

Robot sprzątający a internet – jak wygląda to w praktyce?

Robot sprzątający a dostęp do internetu to temat dość szeroki. Możemy wyróżnić kilka sytuacji, gdy internet jest mniej osiągalny niż zazwyczaj. Jak zachowa się wtedy nasz robot i co warto zrobić? Sprawdźmy:

  • Brak internetu. Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi? Tak, ale w mniejszym zakresie niż wtedy, gdy jest podłączony do sieci (brak niektórych zaawansowanych usług).
  • Słaby zasięg. Jeżeli robot lub stacja dokująca znajdują się w miejscu o słabym sygnale Wi-Fi, zmień lokalizację tych sprzętów, aby siła sygnału z routera była większa.
  • Słabe łącze. Jeśli nie używasz w domu internetu lub masz słabsze łącze, pomyśl o zakupie robota sprzątającego sterowanego pilotem. To rozwiązanie pozwoli prawidłowo obsługiwać Twój sprzęt.

Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Tak!

Pamiętaj, jeśli masz chwilowy problem z internetem, a chcesz, aby Twój robot działał w pełnym zakresie, możesz skorzystać z opcji hotspota w swoim smartfonie i dzięki niej podłączyć odkurzacz do sieci. Warto wykorzystać tu dwa telefony, ponieważ na drugim połączysz się z Wi-Fi pierwszego i skonfigurujesz odkurzacz. Jaki robot sprzątający do 2000 złotych kupić – sprawdź nasz ranking!

Robot sprzątający bez internetu – iRobot Roomba

Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Jak wspominaliśmy wcześniej – tak, ale ma wtedy ograniczone niektóre funkcje. Posłużmy się przykładem przywoływanego już odkurzacza Roomba.

Popularny i chętnie wybierany model iRobot Roomba I7 (I715040) odznacza się doskonałym 3-stopniowym systemem sprzątania. Znajdziemy tu dwie wydajne gumowe szczotki główne i dużą moc ssania (jak podaje producent, 10 razy większą niż w innych modelach tego urządzenia). To sprawia, że Roomba I7 doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, włosami czy sierścią zwierząt. Robot sam odnajduje miejsca zabrudzone i tam koncentruje pracę. Bez problemu radzi sobie też ze sprzątaniem przy krawędziach i w narożnikach.

iRobot działa bez dostępu do internetu!

Źródło zdjęcia: iRobot.pl

Urządzenia Roomba, jak podaje producent, nie muszą łączyć się z internetem i chmurą, aby poprawnie działać i sprzątać Twoje mieszkanie. Tryb offline ogranicza jednak ciekawe funkcje – w przypadku iRobot Roomba I7 będą to m.in. Smart Mapping czy Visionary Mapping – tworzenie mapy domu, ale też np. funkcja planowania i ustawianie harmonogramu pracy.

Podsumowując, dobra wiadomość jest taka, że robot sprzątający może działać bez dostępu do internetu. Zła, że praca offline ogranicza pewne ciekawe funkcje.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!