Czy robot sprzątający może działać bez internetu?

Choć dostęp do internetu jest już powszechny, zdarzają się sytuacje, gdy nie możemy z niego skorzystać, mamy słabe łącze lub chwilowo gorsze, ograniczone połączenie. Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Na to i kilka innych pytań związanych z dostępem do sieci i sprzątaniem odpowiadamy w tym artykule!

Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi?

Tak, to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wypróbować korzystanie z odkurzacza automatycznego bez WiFi! Niektórych robotów, jak chociażby odkurzaczy Roomba, można używać w trybie offline, czyli bez aktywnego połączenia z internetem lub chmurą. Wiąże się to z ograniczonym dostępem do pewnych usług, które wymagają korzystania z urządzenia w trybie online.

Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi? Tak, ale w okrojonym zakresie. Oto kilka przykładów ograniczeń, które związane są z brakiem dostępu do sieci na przykładzie sprzętów Roomba. Robot sprzątający bez internetu:

  • Nie ma możliwości zaawansowanego planowania odkurzania.
  • Nie ma dostępu do spersonalizowanych funkcji czyszczenia.
  • Nie tworzy dokładnych raportów ze sprzątania.
  • Nie łączy się z systemami sterowania głosem (Amazon Alexa czy Google Assistant).

Sprawdź koniecznie odkurzacze bezprzewodowe – ranking produktów TOP 3 (różne rodzaje odkurzaczy)!

Robot sprzątający a internet – jak wygląda to w praktyce?

Robot sprzątający a dostęp do internetu to temat dość szeroki. Możemy wyróżnić kilka sytuacji, gdy internet jest mniej osiągalny niż zazwyczaj. Jak zachowa się wtedy nasz robot i co warto zrobić? Sprawdźmy:

  • Brak internetu. Czy odkurzacz automatyczny będzie sprzątał bez WiFi? Tak, ale w mniejszym zakresie niż wtedy, gdy jest podłączony do sieci (brak niektórych zaawansowanych usług).
  • Słaby zasięg. Jeżeli robot lub stacja dokująca znajdują się w miejscu o słabym sygnale Wi-Fi, zmień lokalizację tych sprzętów, aby siła sygnału z routera była większa.
  • Słabe łącze. Jeśli nie używasz w domu internetu lub masz słabsze łącze, pomyśl o zakupie robota sprzątającego sterowanego pilotem. To rozwiązanie pozwoli prawidłowo obsługiwać Twój sprzęt.

Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Tak!

Pamiętaj, jeśli masz chwilowy problem z internetem, a chcesz, aby Twój robot działał w pełnym zakresie, możesz skorzystać z opcji hotspota w swoim smartfonie i dzięki niej podłączyć odkurzacz do sieci. Warto wykorzystać tu dwa telefony, ponieważ na drugim połączysz się z Wi-Fi pierwszego i skonfigurujesz odkurzacz. Jaki robot sprzątający do 2000 złotych kupić – sprawdź nasz ranking!

Robot sprzątający bez internetu – iRobot Roomba

Czy robot sprzątający odkurza bez internetu? Jak wspominaliśmy wcześniej – tak, ale ma wtedy ograniczone niektóre funkcje. Posłużmy się przykładem przywoływanego już odkurzacza Roomba.

Popularny i chętnie wybierany model iRobot Roomba I7 (I715040) odznacza się doskonałym 3-stopniowym systemem sprzątania. Znajdziemy tu dwie wydajne gumowe szczotki główne i dużą moc ssania (jak podaje producent, 10 razy większą niż w innych modelach tego urządzenia). To sprawia, że Roomba I7 doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, włosami czy sierścią zwierząt. Robot sam odnajduje miejsca zabrudzone i tam koncentruje pracę. Bez problemu radzi sobie też ze sprzątaniem przy krawędziach i w narożnikach.

iRobot działa bez dostępu do internetu!

Źródło zdjęcia: iRobot.pl

Urządzenia Roomba, jak podaje producent, nie muszą łączyć się z internetem i chmurą, aby poprawnie działać i sprzątać Twoje mieszkanie. Tryb offline ogranicza jednak ciekawe funkcje – w przypadku iRobot Roomba I7 będą to m.in. Smart Mapping czy Visionary Mapping – tworzenie mapy domu, ale też np. funkcja planowania i ustawianie harmonogramu pracy.

Podsumowując, dobra wiadomość jest taka, że robot sprzątający może działać bez dostępu do internetu. Zła, że praca offline ogranicza pewne ciekawe funkcje.

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorze Ranking robotow

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Tortor posuere ac ut consequat semper viverra nam libero justo. Elementum nisi quis eleifend quam. Facilisis sed odio morbi quis commodo odio. Justo donec enim diam vulputate. Malesuada fames ac turpis egestas. Velit scelerisque in dictum non consectetur a. Dictumst quisque sagittis purus sit amet. Nec nam aliquam sem et tortor consequat. Ornare aenean euismod elementum nisi quis. Enim blandit volutpat maecenas volutpat blandit aliquam. Ac felis donec et odio pellentesque diam volutpat commodo sed. Pellentesque dignissim enim sit amet venenatis urna cursus eget.

Brak komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!