Co warto wiedzieć przed zakupem robota mopująco-odkurzającego?

Nowoczesne roboty mopujące to niezwykle praktyczne urządzenia, które stanowią przydatne wsparcie w codziennych obowiązkach. Nie tylko pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, ale również gwarantują niezwykłą dokładność i precyzję sprzątania, pożądaną zwłaszcza w przypadku alergików, lub posiadaczy zwierząt domowych.

Robot sprzątający 2w1 – czy warto?

Jedną z najważniejszych zalet tego urządzenia jest z całą pewnością jego samodzielność. Nie wymaga żadnej ingerencji w pracę, a jedyne, co musimy zrobić, by cieszyć się idealnie posprzątanym mieszkaniem, to odpowiednio zaprogramować jego pracę za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej iRobot Home. Odkurzacz z funkcją mycia to bardzo kompaktowe urządzenie, które dzięki niewielkim wymiarom sprawdzi się idealnie również w mniejszych mieszkaniach, a za sprawą niewielkiej wysokości, pozwoli także na precyzyjne dotarcie pod każdy mebel.

Robot mopujący i odkurzający to rozwiązanie idealnie dla osób, które od swojego urządzenia, oczekują czegoś więcej. Poza wysokiej klasy wydajnym systemem odkurzania wykorzystującym do swojej pracy szczotkę główną w kształcie litery V, 2 szczotki do efektywnego czyszczenia krawędzi, a także dużą moc ssącą, zapewnia 3 tryby mopowania o różnej intensywności, pozwalające idealnie dostosować pracę do potrzeb mieszkańców.

Na szczególną wyróżnienie zasługuje również innowacyjna platforma iROBOT Genius, dzięki której odkurzacz myjący, ucząc się naszych codziennych nawyków, dostosowuje intensywność swojej pracy, a także jej harmonogram, na podstawie indywidualnych potrzeb. Chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu sprzętach? Zajrzyj więc tutaj: Robot, który odkurza i myje – na co zwrócić uwagę?

 

Najważniejsze parametry, czyli na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest kilka marek oferujących roboty odkurzająco-mopujące. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami, które nie tylko znacząco wpłyną na jakość sprzątania, ale również na samą przyjemność korzystania z urządzenia.

Czas pracy

Parametr ten jest głównie uzależniony od powierzchni, jaką ma wysprzątać nasze urządzenie. Optymalnie powinien wynosić ok. 60 minut. W tym czasie robot dokładnie wyczyścić nawet do kilku pomieszczeń, zapobiegając rozładowaniu w połowie swojej pracy.

Rodzaj wykorzystanych czujników

Wysokiej jakości czujniki są kluczowe w zapewnieniu sprawnej orientacji urządzenia w terenie. Jeśli w naszym domu występuje dużo przeszkód w postaci mebli, nierówności, czy schodów, ta funkcja może okazać się kluczowa. Zabezpieczy nasze meble przed zarysowaniem, a samego robota, przed upadkiem ze sporej wysokości, dbając tym samym o jego samodzielność i bezpieczeństwo.

Dostępne tryby pracy

Przydatną funkcją jest również możliwość odpowiedniego dobrania trybu pracy urządzenia, do rodzaju zabrudzeń, z jakimi powinien sobie poradzić. Wyróżnić możemy tryby:

  • mopowania – stanowiący podstawową umiejętność robota odkurzająco-myjącego. Polega ona na sprzątaniu podłogi na mokro, przy użyciu ściereczki z odpowiednim detergentem,
  • intensywnego mycia – przydatny w przypadku większych zabrudzeń,
  • zamiatania – wykorzystujący suche ściereczki w celu zebrania kurzu i pyłu.

Ustawienie obszaru mopowania

Możliwość ograniczenia pracy urządzenia do kilku pomieszczeń z wyłączeniem konkretnej przestrzeni jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam, by trzymać jakiś obszar w domu poza jego zasięgiem. Takie niewidzialne bariery ustawiać możemy jednorazowo lub wprowadzić na stałe.

Poziom generowanego hałasu

Jest to parametr niezwykle istotny w przypadku rodzin z dziećmi lub osób, które prowadzą home office. Dyskretna praca urządzenia znacząco podniesie komfort domowników, dlatego warto zadbać o to, by hałas nie przekraczał 65-70 dB.

Roboty mopująco-odkurzające – rynkowi faworyci

Przed podjęciem finalnej decyzji zakupowej zawsze warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje urządzenia są nam tak naprawdę potrzebne, by zagwarantować pełne zadowolenie z jego pracy. Poniżej przedstawiamy ranking kilku uniwersalnych faworytów.

  • Xiaomi Mi Vacuum Cleaner – designerskie, lekkie i niezwykle kompaktowe urządzenie o imponującym czasie pracy, który wynosi nawet 150 minut. Posiada również zaawansowane czujniki zwiększające skuteczność i jakość pracy, a w przypadku rozładowania akumulatora, samodzielnie powróci do bazy ładującej.
  • iRobot Roomba Combo – to zdecydowany faworyt, oferujący wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań, jak m.in. sugestie harmonogramu sprzątania, czy system antyalergiczny. Model oferuje nawet do 2 godziny sprzątania i jest niezwykle łatwy w obsłudze, za pomocą intuicyjnej aplikacji.

  • Roborock S55 – za pomocą specjalnych czujników sprawnie wykrywa wszystkie uskoki, krawędzie i schody. Zapewnia 180 minut ciągłej pracy, jest łatwy w programowaniu i obsłudze, a w zestawie posiada również 2 dodatkowe filtry HEPA.

Jak widzisz wybór tego typu rozwiązania to naprawdę spora oszczędność czasu i gwarancja wygody!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!