8 sposobów na usunięcie sierści z dywanu

Miłośnicy zwierząt domowych znają ten problem doskonale: czyszczenie dywanu z sierści. Choć sprawa może wydawać się trudna, mamy kilka ciekawych patentów. Pomogą nowe technologie, sprytne rozwiązania i trochę inwencji. Podpowiadamy, jak wyczyścić dywan z sierści! Sprawdź też koniecznie, jakie automatyczne odkurzacze są najlepsze dla właścicieli zwierząt.

Pies zostawiający na dywanie sierść

1. Czyszczenie dywanu z sierści – robot sprzątający

Jak usunąć sierść psa z dywanu szybko i sprawnie? Najlepiej z pomocą robota sprzątającego. Niektóre roboty mają dodatkowe gumowe szczotki i mogą pracować w specjalnym trybie czyszczenia sierści i włosów. Są dzięki temu wydajniejsze, nawet na powierzchniach miękkich i nierównych, jak dywany. Warto pomyśleć też o opcji sterylizacji. Odkurzacze tego typu, np. Xiaomi ROIDMI Eve Plus, skutecznie zabijają bakterie, wirusy i pasożyty, a nawet neutralizują przykre zapachy, które pojawiają się po sprzątaniu sierści. To prawdziwe udogodnienie dla miłośników zwierząt! Zobacz, jaki robot sprzątający do dywanów wybrać.

2. Jak wyczyścić dywan z sierści? Specjalną szczotką z gumy

Kolejny patent, niestety bardziej czasochłonny niż automatyczny robot sprzątający, to specjalna szczotka do usuwania sierści. Można ją kupić już za kilkadziesiąt złotych w sklepach zoologicznych. Na czym polega jej wyjątkowość? Szczotka ma gumowe włosie, które jest niejako magnesem na włosy. To ułatwia czyszczenie różnych powierzchni, na których może pojawiać się psia czy kocia sierść. Z pomocą szczotki usuwanie włosów z dywanów, foteli, sof, krzeseł, kanap czy ubrań będzie o wiele prostsze. Szczotki mają wygodne rączki, tak aby ta syzyfowa praca była choć trochę prostsza.

Usuwanie sierści z dywanu szczotką

3. Gumowa miotła – sprytne sposoby na usunięcie sierści z dywanu

Miotła ta działa na tej samej zasadzie, co gumowa szczotka. Ma włoski wykonane z tworzywa sztucznego (np. kauczuku), które doskonale zbierają sierść. Wystarczy tylko zdecydowanym ruchem przeciągnąć miotłę po czyszczonej powierzchni, a kłębki włosów same przyczepią się do gumowego włosia. Ze względu na długi uchwyt szczotka polecana jest do większych dywanów czy wykładzin. Po sprzątaniu wystarczy umyć ją wodą z mydłem.

4. Usuwanie sierści z dywanu z pomocą gumowych rękawic

Jeśli masz pupila, wiesz zapewne, że wymyślono już gumowe rękawice do wyczesywania sierści. Pomagają usuwać zalegające włosy z ciała zwierzaka, ale mogą też być świetnym sprzętem do sprzątania dywanu. Niestety, rękawice zakładamy na dłonie, zatem czyszczenie naszego chodnika musi odbywać się na kolanach. To mało komfortowa, ale bardzo skuteczna metoda na czysty dywan bez śladów sierści.

Czyszczenie dywanu z sierści kota

5. Jak usunąć sierść psa z dywanu za pomocą zwykłej szczotki?

Czym usunąć sierść z dywanu? Zwykłą szczotką, którą praktycznie każdy ma w swoim domu. Wystarczy, że Twój sprzęt ma sztywne włosie wykonane z metalu. Dywan, dla większej skuteczności, możesz czyścić krótkimi, dość szybkimi pociągnięciami. Takie szczotkowanie sprawdza się szczególnie na mniejszych powierzchniach jak schody czy podesty. Minusem jest duży wkład pracy.

6. Jak pozbyć się sierści z dywanu – specjalne grabie do dywanów

Ten patent warto wykorzystać na większych przestrzeniach. Grabie do dywanów służą zazwyczaj do poprawy wyglądu naszej wykładziny. Poleca się co jakiś czas przeczesywać włosie dywanu, aby np. uniknąć efektu „łysienia” w niektórych miejscach czy po prostu poprawić estetykę całości. Grabie to także świetne rozwiązanie, gdy chcemy wyczesać z dywanu sierść zwierząt. Warto rozejrzeć się za modelem, który będzie odpowiedni do grubości i struktury włosia naszej wykładziny, tak aby nie powyrywać niechcący delikatniejszych włosów.

7. Jak wyczyścić dywan z sierści psa – metalowy grzebień dla koni

Fani jeździectwa doskonale znają ten przyrząd. Metalowy grzebień dla koni to narzędzie wykonane zazwyczaj ze stali nierdzewnej. W założeniu służy do czyszczenia konia, a także rozczesywania jego grzywy czy ogona. Dzięki tym zabiegom rumak prezentuje się zawsze świetnie. Właściciele czworonogów również powinni poznać ten sprzęt, ponieważ może im pomóc wyczesać sierść z dywanu. To bardzo czasochłonny, ale i skuteczny sposób na problemy z włosiem.

8. Czym usunąć sierść z dywanu? Ściągaczką do wody!

To kolejny sprzęt, który używany jest w wielu domach. Mowa o ściągaczce do wody, która na co dzień pomaga czyścić zaparowane lustra czy zbierać krople z drzwi prysznicowych. Ta niepozorna plastikowa rękojeść z gumowym paskiem na końcu pozwoli Ci szybko pozbyć się sierści. Wystarczy, że przeciągniesz nią dywan, kanapę czy inną powierzchnię i delikatnie zbierzesz włosy. Metoda sprawdza się głównie na dywanikach z krótszym włosiem.

Sposoby na usunięcie sierści z dywanu mogą być bardzo różne. Niestety, większość z nich jest dość uciążliwa i czasochłonna. To dlatego, jeśli masz zwierzaka w domu, warto pomyśleć o zakupie robota sprzątającego. Duża część modeli dostępnych na rynku wyposażona jest w funkcje, które zdecydowanie pokochają właściciele czworonogów!

Ocena recenzji:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!