1 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu iRobot.pl

iRobot

Roomba s9+

Plusy
 • samodzielne opróżnianie zbiornika
 • 40x większa moc ssąca
 • inteligentne mapy Imprint
Minusy
 • wysoka cena
 • głośność pracy
 • brak filtrów HEPA
Czytaj więcej
2 miejsce

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba i7+ (i7558)

Plusy
 • samodzielne opróżnianie zbiornika dzięki funkcji automatycznego usuwania brudu
 • planowanie sprzątania według pomieszczeń
 • inteligentne mapy Imprint
Minusy
 • brak filtrów HEPA
 • głośność pracy
 • brak wyświetlacza
Czytaj więcej
Odkurzacz automatyczny Roomba i7+, mimo że pozbawiony systemu antyalergicznego i technologii Perfect Edge, to wciąż mocna propozycja od iRobota. Odkurzacz ten stworzy sobie mapę Twojego mieszkania lub domu, aby odróżnić od siebie pomieszczenia. W ten sposób możesz ułożyć harmonogram prac w konkretnych pokojach. Oprócz tego stworzy raporty czyszczenia z danymi pokrycia powierzchni i czasu pracy. Model plus wyposażony jest również w stacje dokującą, która samodzielnie opróżnia pojemnik z brudu, umożliwiając dalsze sprzątanie.

Porównanie Roomby s9+ z Roombą i7+ - czy są warte swojej ceny?

Od czasu kiedy firma iRobot zaprezentowała światu swoją pierwszą Roombę, zmianie uległ nie tylko design, ale również szereg funkcji, które znacznie usprawniły pracę urządzenia. Do niedawna, sztandarowym modelem marki był niezwykle ceniony za swoją wszechstronność iRobot Roomba i7+, który obecnie konkuruje ze swoją nowszą wersją iRobot Roomba s9+.

Na wstępie warto zauważyć, że oba modele mają wiele cech wspólnych. Przede wszystkim są niezwykle dyskretne, generując hałas na poziomie od 50 do 65 dB. Jest to informacja szczególnie istotna, jeśli mają pracować w czasie, w którym przebywamy w domu, lub mieszkają z nami małe dzieci.

Oba modele zapewniają również szereg przydatnych funkcji, dzięki którym sprzątanie jest o wiele wydajniejsze i efektywniejsze. Za pomocą specjalnej aplikacji, pozwalają na ustawienie indywidualnego harmonogramu pracy, który uwzględnia nie tylko obszary robocze, ale również dzień i godzinę sprzątania. Dzięki aplikacji możliwe jest również ustawienie wirtualnej ściany, czy mapowanie pomieszczeń.

Bardzo przydatną cechą wspólną obu modeli, jest samodzielny powrót do stacji ładowania, w przypadku wyczerpania baterii w trakcie pracy. Pozwala to na pełną samodzielność urządzenia i jego prawidłowe działanie, nawet jeśli przebywamy poza domem. Zarówno Roomba i7+ jak i s9+ wyposażone zostały w filtry AeroForce oraz automatyczne opróżnianie pojemnika.

Różnice pomiędzy Roombą s9+ a Roombą i7+

Pierwsze różnice dostrzegalne są już w przypadku podstawowych parametrów obu odkurzaczy samojezdnych. Model Roomba s9+ zapewnia 120 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu, co stanowi niemal dwukrotność możliwości Roomby i7+. Urządzenia różni także czas ładowania, który wynosi 2 godziny dla s9+ i 3 godziny dla i7+. Niby niewielkie różnice, a jednak przy dłuższym użytkowaniu mogą okazać się kluczowe w podniesieniu jakości i wydajności pracy. Ponadto, nowsza Roomba wyposażona została także w nieco większy pojemnik na kurz i śmieci.

Różnice w przypadku obu urządzeń można dostrzec również w ilości funkcji, jakie oferują i stopniu ich zaawansowania. Tutaj zdecydowanie na prowadzenie wychodzi robot sprzątający iRobot Roomba s9+. Zapewnia on wszystkie funkcje dostępne dla modelu i7+, a ponadto oferuje także dodatkowe opcje czyszczenia jak:

 • czujnik kurzu,
 • Dirt Detect,
 • Performance Cleaning System,
 • kompatybilność z Amazon Alexa,
 • kompatybilność z Google Assistant,
 • inteligentne mapy Imprint,
 • Imprint Link,
 • nawigacja vSLAM,
 • Perfect Edge.

Mimo iż oba urządzenia gwarantują wysoką wydajność i ponadprzeciętne efekty pracy, różnią się w stopniu zaawansowania technologicznego.

Różnica dostrzegalna jest również w cenie obu urządzeń. Model Roomba i7+ dostępny jest za 3 999,00 zł, z kolei Robota Roomba s9+ dostać można w cenie regularnej 6 499,00 zł.

Który model wybrać - Roomba s9+ vs Roomba i7+

Opinie na temat tego, na które urządzenie warto się zdecydować, są dość podzielone. Każda rzetelna recenzja obu odkurzaczy samojezdnych porusza kwestie wydajności, efektywności wykonanej pracy i udogodnień, jakie oferuje.

Roomba i7+

Zdecydowanie bardziej ekonomiczna opcja, która jest niemal o połowę tańsza od swojej nowszej wersji. Doskonale radzi sobie ze sprzątaniem gołych podłóg i dywanów, jednak może mieć problem z dokładnym oczyszczeniem ich wyższego włosia z sierści.

Robot samojezdny i7+ to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie samodzielność pracy urządzenia i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Odkurzacz pozwala na samodzielne ustawienie harmonogramu, trybu pracy, a po jej skończeniu sam odnajdzie swoją stację dokującą i opróżnij pojemnik ze śmieci.

Roomba s9+

Topowy model, dzięki któremu na stałe zapomnisz o tradycyjnym odkurzaniu. Niezastąpiony w przypadku zwierząt domowych, czy dzieci. Sprząta dokładnie każdy rodzaj podłogi, również dywany z wyższym włosiem. Doskonale radzi sobie ze sprzątaniem wzdłuż ściany, lawirowaniem wokół mebli i wykrywaniem krawędzi, to zdecydowanie najlepszy model dostępny na rynku.

Jego sporym minusem jest natomiast cena, która stanowi niemal dwukrotność modelu iRobot Roomba i7+. Zważywszy jednak na zakres funkcji i efekty pracy, jakie oferuje, cena wydaje się jak najbardziej adekwatna do zastosowanej w urządzeniu technologii.

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!