1 miejsce

Źródło zdjęcia: RTVeuroAGD

iRobot

Roomba i3 (i3156)

Plusy
 • możliwość dostosowania programu sprzątania
 • samodzielne ładowanie i kontynuacja pracy
 • inteligentna nawigacja liniowa
Minusy
 • brak map Imprint
 • brak wykrywania krawędzi
 • brak wirtualnej latarni
Czytaj więcej
2 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu Media Expert

Tefal

Xplorer Serie 60 RG7455

Plusy
 • automatyczny powrót do bazy i ładowanie
 • filtr HEPA
 • czujniki antykolizyjne
Minusy
 • brak funkcji automatycznego opróżniania pojemnika
 • brak funkcji wirtualnej ściany
 • brak funkcji wirtualnej latarni
Czytaj więcej
3 miejsce

Źródło zdjęcia: RTVeuroAGD

iRobot

Roomba i7 (i7158)

Plusy
 • planowanie sprzątania według pomieszczeń
 • inteligentne mapy Imprint
 • zmywalny pojemnik na brud
Minusy
 • brak filtrów HEPA
 • brak stacji Clean Base
 • brak wyświetlacza
Czytaj więcej
4 miejsce

Źródło zdjęcia: Media Expert

Ecovacs

Deebot T9

Plusy
 • wysokie wyposażenie
 • alternatywa dla drogiego iRobota
 • stacja opróżniająca brud
Minusy
 • wady oprogramowania
 • niekiedy traci połączenie z siecią WiFi
 • wymaga częstego czyszczenia
Czytaj więcej
5 miejsce

Źródło zdjęcia: MediaMarkt.pl

Xiaomi Mi

Vacuum Mop 2 Pro

Plusy
 • funkcja hybrydowa – odkurzanie i mopowanie
 • intuicyjność przemieszczania się
 • dokładność sprzątania
Minusy
 • czas ładowania
 • czas pracy na jednym ładowaniu
 • głośność pracy
Czytaj więcej

Jeśli szukasz robota premium, z pewnością zależy Ci na trzech czynnikach – jakości sprzątania, jakości wykonania oraz wysokim wyposażeniu w najnowsze technologie. Co prawda trudno teraz znaleźć robota sprzątającego niebędącego w pełni funkcjonującym jeżdżącym komputerem, ale na rynku można wyróżnić modele mniej i bardziej zaawansowane technologicznie. Oprócz tego jakość wykonania w egzemplarzach z wysokiej półki również będzie domeną znanych marek. W tym rankingu przedstawiamy zestawienie odkurzaczy premium!

iRobot Roomba i3

iRobot Roomba i3

Źródło zdjęcia: iRobot

W kwestii najbardziej popularnego odkurzacza automatycznego rekordy wciąż bije Roomba i3. Ta propozycja od amerykańskiego producenta broni się sama –rozsądna cena za bogate wyposażenie i doskonałe parametry. Oczywiście, nie jest idealny i konkurenci mają np. mocniejsze baterie, ale czy warto dla kilkunastu minut sprzątania poświęcać renomę marki i lata doświadczenia na polu automatyzacji sprzątania? 

Oprócz tego Roomba ta nie ma wbudowanego układu mopującego z prostego względu. Małe urządzenie nie może mieć wszelkich możliwych funkcji, bo wtedy żadna z nich nie będzie działać wystarczająco dobrze. Lepiej by urządzenie skupiło się na sprzątaniu, a mopowanie zostawić wyspecjalizowanej Braavie. Odkurzacz wyposażony jest we wszelkie czujniki antykolizyjne, jakie są potrzebne.

Tefal X-Plorer

TEFAL Xplorer Serie 60 RG7455

Źródło zdjęcia: Media Expert 

Niezależnie od serii – czy mówimy o modelu 95 czy 120 X-plorer zawsze pojawia się bardzo wysoko w rankingach popularności. Nie ma się co dziwić – zachodnia jakość z pewnością wiele nabywców przekonuje. Długi czas pracy jest plusem dla osób z dużym metrażem do wysprzątania, a wyposażenie w kilka kamer oglądających powierzchnię, żeby lepiej ją odkurzyć, na pewno daje poczucie odpowiedniego wyposażenia w stosunku do dość wysokiej ceny. Jednak ogromnym minusem jest brak stacji opróżniającej zbiornik, której wiele klientów może oczekiwać za taką cenę. 

Jednak jeśli przymknąć oko na tę niedogodność, niektórych na pewno ucieszy fakt, ze Tefal wyposażony jest w funkcję mopowania oraz programator pracy, a oprócz tego w możliwość aktywacji zdalnej przez Alexę Amazona i Asystenta Google. Pozycja jest zdecydowanie godna zainteresowania.

iRobot Roomba i7

iRobot Roomba i7

Źródło zdjęcia: iRobot

Następne miejsce w zestawieniu piastuje kolejna Roomba. Nic dziwnego, przecież to niemal symbol odkurzaczy automatycznych. „I siódemka” jest nieco droższa od trójki, ale jest za to lepiej wyposażona i ma większe możliwości specyfikacji szczegółów sprzątania. Chcesz odkurzyć konkretny pokój w wyznaczonym czasie? Żaden problem. Wolisz uruchomić go w losowym momencie, nie odrywając rąk od swojego zajęcia? Użyj komunikatorów głosowych Google Home, Alexa lub Siri, a odkurzacz zajmie się resztą. To robot sprzątający przyszłości, jaki wyobrażali sobie nasi dziadkowie. Oprócz tego, że nie wygląda jak jeżdżąca gosposia.

Robot samodzielnie tworzy inteligentne mapy, abyś mógł zaznaczać mu obszary sprzątania lub wybierać konkretne pokoje. Wykrywa przeszkody, posiada wydajne filtry i doskonale radzi sobie z krawędziami oraz sierścią. Zalety można mnożyć. Po raz kolejny – są one zasługą wieloletniej obecności na rynku i dopracowywania produktów przez lata.

Ecovacs Deebot T9

ECOVACS Deebot Ozmo T9

Źródło zdjęcia: Media Expert

W ranking nieśmiało wchodzi Ecovacs Deebot T9. Dlaczego nieśmiało? Żyjący w cieniu iRobota, nazywany jest jego chińską kopią. Jednak ma on wiele do zaoferowania – bogate wyposażenie, wysoki stopnień automatyzacji i doskonałe parametry na papierze. W praktyce jednak recenzje wskazują na pewne wady w działaniu mapowania pomieszczeń, wymaganie częstego mycia czujników oraz duży problem z pokonywaniem przewodów.

Czy warto jednak się od niego odwracać tylko dlatego, że marka jest mniej rozpoznawalna? Z pewnością nie – trudno będzie znaleźć tak dobrze wyposażony odkurzacz z mocniejszą baterią i możliwościami inteligentnego sprzątania w podobnej cenie. Na pewno jest to propozycja warta rozważenia.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop Pro 2

Źródło zdjęcia: Media Expert

Nie ma rankingu robotów sprzątających bez tego modelu Xiaomi. Większość osób chcących kupić dobry odkurzacz w dobrej cenie, spędzi wiele dni, czytając opinie na temat konkurencji, a potem i tak kupi Xiaomi. Dlaczego? Proste – ponieważ Mi Robot przedstawia najlepszy kompromis między ceną, wyposażeniem i użytkowaniem. A poza tym Xiaomi to marka, która na dobre rozgościła się na polskim rynku i zdobyła serca entuzjastów technologii taniej, ale nie kiczowatej.

Jest co prawda głośniejszy od konkurencji, nie ma tak mocnej baterii, jak Deebot, ani takiego wyposażenia jak Tefal, ani nie jest tak wykonany, jak iRobot, ale robi wszystko to samo, co one, tylko taniej. Oprócz tego posiada oczywiście standardowe czujniki antykolizyjne, komunikuje się w języku polskim oraz umożliwia zdalne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej. Czegóż chcieć więcej?

Roboty sprzątające premium ranking

Jaki odkurzacz premium wybrać? Zakup odpowiedniego dla Ciebie robota nie może być oparty oczywiście jedynie na rozpoznawalności marki. Z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że bestsellerowe odkurzacze automatyczne zyskały popularność nie bez powodu. W tym zestawieniu zawarliśmy najwyższej jakości rozpoznawalne roboty na rynku. Ich ceny są zbliżone, a każdy z nich zajmuje wysokie miejsce na półce sklepowej. Wybierz taki, który pasuje do Ciebie najlepiej. Automatyzacja i doskonałe systemy nawigacji? iRobot. Jakość wykonania i zaawansowane technologiczne czujniki? Tefal. Wysokie wyposażenie i możliwości automatyzacji? Deebot. Albo kup to, co ma w domu każdy, czyli Xiaomi i pozwól mu robić swoje.

A jeśli interesują Cię budżetowe rozwiązania, sprawdź nasz ranking robotów sprzątających do 1000 zł.

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Jeden komentarz
 1. Robert pisze:

  Niestety xioami to nie jest rewelacyjna firma jeżeli chodzi o roboty.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!