1 miejsce
Shark

Shark WV251EU z dwoma akumulatorami

Plusy
 • łatwość obsługi
 • cicha praca
 • spora pojemność zbiornika
Minusy
 • krótki czas pracy
 • długi czas ładowania
 • brak regulacji mocy ssania
Czytaj więcej

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny – Shark WV251EU z dwoma akumulatorami

To ciekawa propozycja wielozadaniowego odkurzacza ręcznego. Cechuje się bardzo schludnym i estetycznym wyglądam. Dzięki niewielkim rozmiarom można postawić go na kuchennym blacie, aby był zawsze pod ręką. Doskonale poradzi sobie z posprzątaniem okruszków, czy rozsypanych produktów. Odnajdzie się także podczas sprzątania sierści pupili z mebli czy do odkurzania tapicerki w aucie. Odkurzacz zasilany jest za pomocą akumulatora, którego moc starcza na 16 minut nieprzerwanej pracy. Po zebraniu  nieczystości wystarczy opróżnić pojemnik. Dużą zaletą odkurzacza jest niska waga – zaledwie 0,6 kg. Cena odkurzacza oscyluje w okolicy 700 zł.

2 miejsce
Electrolux

Electrolux Pure Q9

Plusy
 • antyalergiczna technologia UV
 • cicha praca
 • lekkość
Minusy
 • niska pojemność – 0,3 l
 • krótki czas pracy
 • konieczność częstej wymiany filtrów
Czytaj więcej

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy – Electrolux Pure Q9

Do jednego z najlepszych modeli odkurzaczy pionowych dostępnych na rynku należy Electrolux Pure Q9. Cieszy się największą popularnością wśród nabywców, ponieważ posiada technologię ze światłem UV pozwalającą usuwać bakterie i alergeny. Ponadto jego czas pracy wynosiaż 55 minut. Cechuje się cichą pracą, gdyż generuje dźwięki napoziomie 71-75 dB.Ceny tego modelu rozciągają się od 1500 do 1700 zł. Sprawia to, że jest rozsądnym zakupem w średnim przedziale cenowym na wyciągnięcie ręki dla szerokiego grona użytkowników.

3 miejsce

Żródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba 697

Plusy
 • technologia iAdapt
 • tryb Spot Clean
 • automatyczne dokowanie i ładowanie
Minusy
 • brak wyświetlacza
 • brak wirtualnej latarni
 • długi czas ładowania
Czytaj więcej

Rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacz ręczny to małe urządzenie z uchwytem oraz niewielkim zbiornikiem. Charakteryzuje się podłużnym i sztywnym korpusem. Umożliwia on wygodne sprzątanie bez zmartwień o wijący się kabel oraz przyjęcie wygodnej, wyprostowanej pozycji. Urządzenie zasilane jest z baterii. Nadaje się raczej do sprzątania niewielkich przestrzeni, a nie do odkurzania całego domu lub mieszkania. Wykorzystuje się go do małych, trudno dostępnych miejsc, jak np. regały albo wierzch szafki. Jest również wygodny w zastosowaniu roboczym przy sprzątaniu niewielkiej ilości opiłków lub pyłu. Drugim rodzajem odkurzaczy bezprzewodowych są odkurzacze pionowe, które przydają się w miejscach, gdzie przestrzeń do sprzątania również nie jest duża, a przy odkurzaniu liczy się przede wszystkim wygoda. Tego typu odkurzacz bezprzewodowy jest zasilany z akumulatora, który oczywiście trzeba ładować. Każdy produkt oferuje inną pojemność i szybkość ładowania. Jest to więc czynnik, który wpłynie na wybór konkretnego modelu. Istnieje też trzeci rodzaj odkurzaczy bezprzewodowych – odkurzacz samojezdny, nazywany robotem sprzątającym. To urządzenie, które podczas sprzątania nie wymaga uczestnictwa człowieka. Robot samodzielnie wyjeżdża ze stacji ładującej, sprząta wyznaczoną powierzchnię, a kiedy skończy lub okaże się, że ma niski poziom naładowania baterii, wraca do niej z powrotem. Doskonale nadaje się do sprzątania zarówno dużej, jak i małej powierzchni. Sprawdzi się więc w domu i w mieszkaniu. Podczas wyboru rodzaju odkurzacza warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim miejsce, w którym będziesz go używać i określić zadania, do których ma być przeznaczony. Gdy już to będzie wiadome, możesz przejść do wyboru konkretnego modelu odkurzacza bezprzewodowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?

Przede wszystkim pamiętaj, że odkurzacz bezkablowy może mieć mniejszą moc niż urządzenie podpinane do gniazdka. Akumulatory, mimo technologii zwiększających ich wydajność, wciąż bywają w tyle w kwestii osiągów. Będą to więc zawsze odkurzacze wspomagające, służące do lżejszych zadań. Nie posprzątasz nimi solidnie np. po dużym remoncie. Jednak zawsze posłużą Ci pomocą, kiedy zajdzie taka potrzeba i z pewnością niektóre z nich wyręczą Cię z konieczności sprzątania. Przechodząc do cech odkurzacza, warto wziąć pod uwagę wygodę użytkowania, niezawodność i estetyczny wygląd urządzenia, który zawsze działa na plus. Należy też skupić się na kompaktowej budowie sprzętu i jego wadze. Pojemność zbiornika i żywotność baterii nie są aż tak ważne w przypadku odkurzaczy ręcznych i pionowych. Ważniejszą rolę grają jednak przy wyborze odkurzacza samojezdnego.

Wady i zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Jak wszystkie sprzęty także i odkurzacze bezprzewodowe posiadają swoje plusy i minusy. Jednak te ostatnie są mocno subiektywne!

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Do zalet odkurzaczy bezprzewodowych ręcznych, pionowych i samojezdnych zdecydowanie należy poręczność i to jak szybko nadają się do użytku. Bez konieczności rozwijania przewodu do najbliższego gniazdka są gotowe do pracy natychmiast po wyjęciu lub wyjechaniu ze stacji ładującej. Ich wygląd oraz prosta i szybka obsługa wpływają na chęć użytkowania tych urządzeń. Przypomnij sobie, ile razy rezygnowałeś ze sprzątania na myśl o wyjmowaniu nieporęcznej skrzyni z wielką rurą oraz rozciąganiu przewodu i przełączaniu go pomiędzy pokojami. Bezprzewodowy odkurzacz wyciągany ze schowka lub samodzielnie wyjeżdżający ze stacji jest natychmiast gotowy do pracy – zaoszczędza czas i wysiłek! Co więcej, odkurzacze ręczne i pionowe są bardzo wygodne dzięki długiemu korpusowi, który pozwala na odkurzanie w pozycji wyprostowanej, a przy tym doskonale leżą w ręce i dzięki nowoczesnej konstrukcji ssawek docierają w każde miejsce. Świetnie spisują się, służąc osobom z bólami pleców lub ograniczoną motoryką. Podobnie w przypadku odkurzaczy samojezdnych, które w ogóle mogą zastąpić samodzielne sprzątanie podłóg.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych

Do wad urządzeń sprzątających bezprzewodowych należy niestety długość pracy, która jest ograniczona przez pojemność baterii lub zbiornika na kurz. Znaczna część modeli na rynku oferuje czas pracy nie dłuższy niż godzina oraz od 3 do 5 godzin ładowania. Jednak jest to i tak zadowalający wyniki, ponieważ czy ktokolwiek odkurza dom dłużej niż godzinę? Reszta minusów jest mocno subiektywna. Środek ciężkości czy waga produktu może być inaczej odczuwana przez różnych użytkowników. Podobnie fakt, że należy opróżniać regularnie pojemnik, zamiast wymiany worka na odpady na nowy. Z pewnością jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż zużywanie i wyrzucanie papierowych worków.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe na rynku

W rankingu odkurzaczy bezprzewodowych bierzemy pod uwagę najpopularniejsze modele na rynku z trzech rodzajów urządzeń – odkurzaczy ręcznych, pionowych i samojezdnych.

Źródło zdjęć odkurzacza Shark WV251EU z dwoma akumulatorami i odkurzacza Electrolux Pure Q9: ceneo.pl

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!