1 miejsce

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba i3+ (i3558)

Plusy
 • automatyczne opróżnianie pojemnika na brud
 • 3-stopniowy system sprzątania
 • powrót do miejsca przerwania sprzątania
 • kompatybilność z asystentami głosowymi
Minusy
 • brak wirtualnej ściany
 • nie reaguje na bezpośrednie komendy głosowe
 • wymaga czyszczenia gumowych szczotek z sierści zwierząt
 • nie posiada systemu mopowania
Czytaj więcej
2 miejsce

Źródło zdjęcia: RTVeuroAGD

iRobot

Roomba i7 (i7158)

Plusy
 • planowanie sprzątania według pomieszczeń
 • inteligentne mapy Imprint
 • zmywalny pojemnik na brud
Minusy
 • brak filtrów HEPA
 • brak stacji Clean Base
 • brak wyświetlacza
Czytaj więcej
3 miejsce

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba i7+ (i7558)

Plusy
 • samodzielne opróżnianie zbiornika dzięki funkcji automatycznego usuwania brudu
 • planowanie sprzątania według pomieszczeń
 • inteligentne mapy Imprint
Minusy
 • brak filtrów HEPA
 • głośność pracy
 • brak wyświetlacza
Czytaj więcej
Odkurzacz automatyczny Roomba i7+, mimo że pozbawiony systemu antyalergicznego i technologii Perfect Edge, to wciąż mocna propozycja od iRobota. Odkurzacz ten stworzy sobie mapę Twojego mieszkania lub domu, aby odróżnić od siebie pomieszczenia. W ten sposób możesz ułożyć harmonogram prac w konkretnych pokojach. Oprócz tego stworzy raporty czyszczenia z danymi pokrycia powierzchni i czasu pracy. Model plus wyposażony jest również w stacje dokującą, która samodzielnie opróżnia pojemnik z brudu, umożliwiając dalsze sprzątanie.

Jaki odkurzacz automatyczny iRobot Roomba wybrać?

Marka iRobot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów na rynku robotów samojezdnych. Od 2002 roku, kiedy to przedstawiła swoją pierwszą Roombę, nie tylko znacznie podniosła wydajność oferowanych modeli, ale także rozszerzyła tryby pracy i funkcje dodatkowe, jak na przykład mapowanie pomieszczeń. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na Roombę?

Markę iRobot wyróżniają lata doświadczenia, a także najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Dzięki takim funkcjom jak wykrywanie przeszkód i krawędzi gwarantują samodzielność pracy oraz wysoką efektywność. Odkurzanie podłóg jest czynnością, która wymaga czasu, który można przeznaczyć na inne, znacznie przyjemniejsze aktywności. W czasie, w którym robot samojezdny wykonuje swoją pracę, można oglądać film, czytać książkę, a nawet cieszyć się piękną pogodą podczas wiosennych i letnich spacerów na świeżym powietrzu.

Odkurzacze samojezdne iRobot są niezwykle ciche i dyskretne, doskonale radzą sobie z większymi zabrudzeniami czy sierścią na dywanie. Dzięki samoczyszczącym się pojemnikom i rewolucyjnym filtrom AeroForce skutecznie usuwają nawet do 99% bakterii i alergenów. Ta funkcja sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy w domu jest osoba mająca alergię. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru odkurzacza dla alergika, sprawdź nasz artykuł jaki odkurzacz dla alergika?

Przegląd modeli iRobot Roomba

Roombę warto wybrać nie tylko ze względu na jej bogate funkcje, które dzięki dedykowanej aplikacji pozwalają na idealne dostosowanie trybu i miejsca pracy do potrzeb konkretnego mieszkania, ale także na niski poziom hałasu, jaki generuje oraz łatwość obsługi. Każde urządzenie doskonale radzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłóg, od paneli po wykładziny i dywany. Porównanie konkretnych modeli, a także wybór urządzenia powinny przede wszystkim uwzględniać indywidualne potrzeby. To który robot sprzątający do mieszkania okaże się najlepszy, może zależeć od wielu czynników jak m.in. powierzchnia, rodzaj podłóg, czy częstotliwość pracy np. jeśli w domu mieszkają również zwierzęta.

Poniższy ranking robotów sprzątających iRobot przygotowany został na podstawie najnowszych oferowanych rozwiązań technologicznych oraz samodzielności.

iRobot Roomba i3+

Robot Roomba i3+ to niezastąpione urządzenie, które poradzi sobie z zabrudzeniami również w przypadku gęstych dywanów. O jakości pracy urządzenia świadczy 10-krotnie większa moc ssania niż w przypadku starszych modeli, dokładne czyszczenie krawędzi oraz wysokowydajny filtr AeroForce. Model iRobot Roomba i3 w przypadku wyczerpania się baterii podczas pracy, samodzielnie odnajduje stację ładowania i po naładowaniu kontynuuje sprzątanie w miejscu, w którym je zakończył.

iRobot Roomba i7

Model ten warto kupić nie tylko ze względu na 3-stopniowy system sprzątania, ale także z powodu innowacyjnej technologii Imprint Smart Mapping, dzięki której możliwe jest zapisanie nawet 10 pięter map. Odkurzacz iRobot Roomba i7 wyposażony został również w rewolucyjną nawigację iAdapt 3.0 z wizualizacją przestrzeni, która pozwala na zlokalizowanie większych skupisk zabrudzeń. Robot doskonale lawiruje pomiędzy meblami i wykrywa krawędzie, przez co jest niemal całkowicie samodzielny.

iRobot Roomba i7+

Odkurzacz samojezdny iRobot Roomba i7+ to jeden z najlepszych modeli dostępnych w ofercie marki. Poza wszystkimi wspomnianymi dotąd funkcjami iRobotów ten oferuje również niezastąpioną w przypadku alergików stację Clean Base, dzięki której samodzielnie opróżnia zbiornik na kurz i śmieci. Model dzięki specjalnej aplikacji pozwala na pełne dostosowanie pracy do indywidualnych potrzeb, co w połączeniu z funkcją samodzielnego opróżniania zbiornika i ładowaniem baterii pozwala na zapomnienie o czynności, jaką jest odkurzanie nawet na kilka miesięcy.

Jeśli zastanawiasz się jaki robot sprzątający do 1000 zł będzie dla Ciebie odpowiedni, sprawdź nasz kolejny ranking.

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!