1 miejsce

Żródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba 697

Plusy
 • technologia iAdapt
 • tryb Spot Clean
 • automatyczne dokowanie i ładowanie
Minusy
 • brak wyświetlacza
 • brak wirtualnej latarni
 • długi czas ładowania
Czytaj więcej
2 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu Media Expert

Tefal

Tefal Explorer

Plusy
 • automatyczny powrót do bazy
 • czujniki przeszkód i uskoków podłoża
 • programator pracy
 • funkcja mopowania
Minusy
 • brak funkcji automatycznego opróżniania pojemnika
 • brak funkcji wirtualnej ściany
 • brak funkcji wirtualnej latarni
 • brak Wi-Fi
Czytaj więcej

Tefal Explorer to robot charakteryzujący się wysokim czasem pracy odkurzacz ma nawet funkcję mopa. Trzeba jednak zrezygnować z wirtualnej ściany, uniemożliwiającej ograniczenie mu niektórych miejsc, czy łączności Wi-Fi. Jeśli jednak nie zależy Ci na tym, aby odkurzacz był sterowany z aplikacji, to ten model z pewnością jest dla Ciebie. Ma za to czujniki uskoku, co jest dobrą wiadomością dla właścicieli mieszkań i domów dwukondygnacyjnych.

3 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu Neo24.pl

iRobot

Roomba 606

Plusy
 • posiada czujniki rozpoznające obszary silniej zabrudzone (Dirt Detect) - posiada szczotkę
 • która idealnie sprawdza się do sprzątania przy krawędziach
 • 3-stopniowy system odkurzania (sprzątanie wszystkich rodzajów podłóg)
Minusy
 • brak systemu antyalergicznego
 • stosunkowo średnio wydajny filtr
 • brak zdalnej nawigacji
Czytaj więcej

Jeśli nie interesuje Cię obsługa z poziomu aplikacji, ale wciąż zależy Ci, aby mieć idealny porządek bez wysiłku, to ten model jest doskonały. Wyposażono go w szczotkę do idealnego wyczyszczenia krawędzi oraz systemowi Dirt Direct, który skupia się na obszarach silnie zanieczyszczonych. Odkurzacz jest bardzo prosty w obsłudze – uruchomia się go jednym przyciskiem, a po sprzątaniu sam wraca do bazy. Niski profil umożliwia mu wjeżdżanie pod meble – nie pominie on ani centymetra podłogi.

4 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu RTVeuroAGD

Xiaomi Mi

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Plusy
 • długi czas pracy (110 min)
 • automatyczny powrót do stacji ładującej
 • obsługa za pomocą aplikacji
 • wirtualna ściana
Minusy
 • brak wirtualnej latarni
 • brak automatycznego opróżniania pojemnika;d ługi czas ładowania akumulatora (180 min)
 • dość duży poziom głośności (70 dB)
Czytaj więcej

Roboty automatyczne do odkurzania powoli zdobywają polskie domy. Stają się coraz częściej urządzeniem AGD rozważanym jako standardowe wyposażenie domu. Nie dziwne – w końcu potrafią zastąpić gospodarza w najżmudniejszej czynności ze wszystkich, czyli w regularnym odkurzaniu. Pozostaje do rozwiązania tylko jedna kwestia. Jaki robot sprzątający wybrać? Jeśli nie chcesz poświęcać znacznej części wypłaty na sprzęt, poznaj ranking robotów sprzątających do 1000 zł!

Jakie są najlepsze odkurzacze automatyczne do 1000 złotych? Nasze TOP 6!

Roboty sprzątające to jeden ze sprzętów, którego cena jest mocno zróżnicowana ze względu na funkcje i wyposażenie. Na rynku są dostępne modele w cenach poniżej 1000 złotych oraz takie, które plasują się grubo powyżej 5000 złotych. Jednak nie każdy dysponuje ogromnym budżetem, który planuje przeznaczyć na zakup sprzętu i na szczęście nie musi!

Jednak mimo to w głowie często rodzi się pytanie, czy w takim razie wygoda zautomatyzowanego urządzenia musi być kompromisem z jakością jego pracy? Zdecydowanie nie! Wybór jest duży, ponieważ konkurencja na rynku umożliwiła stworzenie dobrych urządzeń, które swoimi parametrami zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przejdźmy więc do omówienia konkretów.

iRobot Roomba 697

Poza nowoczesnym designem iRobot Roomba 697 oferuje wszystkie interesujące funkcje, które powinien mieć sprzęt z wyższej półki. Adaptacyjny system nawigacji po mieszkaniu, czujniki uskoku podłoża czy łączność przez Wi-Fi. To sprawia, że ten odkurzacz jest doskonałą ofertą budżetową dla użytkowników oczekujących robota autonomicznego i nowoczesnego.

Tefal Explorer

Tefal Explorer to robot charakteryzujący się wysokim czasem pracy odkurzacz ma nawet funkcję mopa. Trzeba jednak zrezygnować z wirtualnej ściany, uniemożliwiającej ograniczenie mu niektórych miejsc, czy łączności Wi-Fi. Jeśli jednak nie zależy Ci na tym, aby odkurzacz był sterowany z aplikacji, to ten model z pewnością jest dla Ciebie. Ma za to czujniki uskoku, co jest dobrą wiadomością dla właścicieli mieszkań i domów dwukondygnacyjnych.

iRobot Roomba 606

Podobnym rozwiązaniem jest Roomba 606. Bez technologicznych fajerwerków powinien zadowolić użytkowników, którym zależy głównie na funkcji sprzątania. Robot wciąż jednak umie zeskanować mieszkanie i dopasować styl sprzątania do jego rozkładu. Radzi sobie ze wszystkimi rodzajami podłoża oraz z sierścią naszych zwierzaków. Pod koniec sprzątania sam wraca do stacji dokującej i ładuje się przed kolejnym wyjazdem. Wszystko, czego można oczekiwać od odkurzacza automatycznego do 1000 zł.

iRobot Braava jet 250

Braava jet 250 to urządzenie mopujące, które potrafi rozprawić się nawet z trudniejszymi zadaniami. Potrafi również sprzątać na sucho, ale jego główną zaletą jest mopowanie za pomocą specjalnego spryskiwacza i szmatki, przymocowane pod spodem. Jego praca jest cicha, a gabaryty pozwalają mu sprzątać w najciaśniejszych zakamarkach Twojej łazienki lub kuchni. Dzięki łączności z aplikacją iRobot możesz zlecić mu sprzątanie, nie ruszając się z miejsca, co również jest bardzo wygodne.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Największy mopujący rywal iRobota to właśnie chiński Xiaomi. W tej cenie oferuje 1,5h pracy i może łączyć się z aplikacją, więc jego obsługa jest zupełnie bezdotykowa. Co niespotykane w tym przedziale cenowym, to fakt, że Xiaomi ma bardzo duży 420-mililitrowy zbiornik na kurz oraz wskaźnik zapełnienia. Oznacza to, że jego samodzielna praca jest wydłużona, a Ty zyskujesz jeszcze więcej wolnego czasu.

iRobot Braava 390T

Ten model iRobota jest charakterystyczny przez swój wygląd. Z masywnym przodem i podpiętą pod spodem szmatką czyszczącą, nie ma wątpliwości, że to robot myjący podłogi. Dzięki systemowi iAdapt 2.0 i kostce nawigacyjnej North Star może skupić się na najbardziej zabrudzonych miejscach, przez co zwiększa się efekt czystości po zakończonej pracy. Jest to niestety robot wyłącznie mopujący bez łączności Wi-Fi. Jeśli zależy Ci na większej automatyce, musisz wybierać z bardziej uniwersalnych modeli.

Najważniejsze cechy iRobota

Użytkownicy iRobota najbardziej doceniają jego atrakcyjny stosunek jakości do ceny i systemy adaptacyjne, które umożliwiają jeszcze wydajniejsze sprzątanie. Dużym plusem są specjalne szczotki, które ułatwiają życie właścicieli czworonogów, ponieważ nie blokują się nieustannie od nadmiaru sierści.

Oprócz tego, w porównaniu do swoich chińskich rywali, iRobot ma bardziej finezyjną stylistykę, która była wzorem do naśladowania dla konkurencji. Prostota obsługi powinna zachęcić również użytkowników nielubiących przepychu technologicznego. Są również modele, które nie łączą się z aplikacją w ogóle – zamiast tego oferują dobre parametry sprzątania i adaptacji do pomieszczeń.

Daj sobie odpocząć od częstego odkurzania i pozwól, by robot automatyczny odciążył Cię w tym obowiązku. Technologia temu właśnie ma służyć, aby ułatwiać codziennie życie i poprawiać jego standard. Odkurzacz automatyczny zajmie się porządkiem, a Ty w tym czasie zyskasz czas dla siebie i rodziny!

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2 komentarze
 1. Adrian pisze:

  Do 1000 zł najlepszy IROBOT e5. Świetnie odkurza, bezawaryjny ! Cicha praca ! Polecam

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!