1 miejsce

Źródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba Combo

Plusy
 • funkcja sprzątania i mopowania
 • czujnik uskoku podłoża
 • automatyczne ładowanie
 • obsługa za pomocą aplikacji mobilnej
Minusy
 • brak automatycznego opróżniania pojemnika
 • brak wirtualnej latarni
 • brak wirtualnej ściany
 • długi czas ładowania akumulatora (240 min)
Czytaj więcej

Jak nazwa wskazuje, jest to model, który łączy w sobie odkurzanie i mopowanie, do tego w bardzo atrakcyjnej cenie! Funkcja zmywania brudu chwalona jest przez użytkowników, którzy wypróbowali ten model i nie chcą już słyszeć o samodzielnym odkurzaniu. Robota nie przerazi wybieranie brudu z krawędzi ani nisko zawieszone szafki. Dzięki asystentowi Google i Alexa sterowanie odkurzaczem możliwe jest przy pomocy komend głosowych.

2 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu Media Expert

ZACO

A9S

Plusy
 • bardzo cicha praca (poniżej 63 dB)
 • duży zbiornik na brud (600 ml)
 • wirtualna ściana
 • automatyczny powrót do stacji ładującej
Minusy
 • brak wirtualnej latarni
 • brak automatycznego opróżniania pojemnika
 • bardzo długi czas ładowania (5h)
 • pojemnik na wodę o pojemności 300 ml
Czytaj więcej
3 miejsce

źródło: zdjęcie ze strony sklepu Media Expert

ZEEGMA

Zonder Robo Vision

Plusy
 • automatyczny powrót do bazy i ładowanie
 • czujniki antykolizyjne
 • funkcja mopowania
 • czujniki upadku
Minusy
 • długi czas ładowania
 • brak funkcji wirtualnej latarni
 • brak automatycznego opróżniania pojemnika;
Czytaj więcej

Odkurzacze ze zbiornikiem wody. Czym wyróżniają się na tle innych?

Odkurzacze automatyczne ze zbiornikiem wody różnią się tym, że oprócz odkurzania są w stanie również na mokro przemyć podłogi. Wiemy, że samo odkurzanie nie starczy, aby osiągnąć efekt idealnej czystości. Jeśli w domu są zwierzęta lub dzieci, czystość zapanuje dopiero po tym, jak podłogi zostaną umyte na mokro.

Dzięki odkurzaczom hybrydowym możesz sprawić, że Twoje podłogi w końcu będą lśniły czystością. Są modele, które nie mają obu funkcji na raz. Wtedy obowiązek mopowania przypada albo użytkownikowi, albo konieczny jest zakup kolejnego robota.

Mycie przy pomocy odkurzacza mopującego odbywa się dzięki nawilżanej szmatce, która podwieszona jest pod spodem urządzenia. Do zbiornika na płyn wlewa się wodę lub specjalny płyn czyszczący. Robot sam już zajmie się odpowiednim dozowaniem płynu w takiej ilości, aby nie przelać ściereczki, ani też nie pozwolić jej wyschnąć.

Wady i zalety odkurzaczy z funkcją mopowania

Wszystkim znane jest powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlaczego jednak robot odkurzający nie miałby zająć się mopowaniem, skoro i tak pokonuje metry kwadratowe w naszym domu? Mycie na mokro musi odbywać się zaraz po odkurzaniu, więc wydaje się logiczne, żeby akurat odkurzacz zajął się tym zadaniem. Ponadto taki odkurzacz dla alergika to prawdziwe błogosławieństwo.

Kolejną zaletą robota wyposażonego w obie funkcje na raz jest fakt, że nie musisz kupować kolejnego drogiego urządzenia. Tą czynnością zajmie się ten sam robot, którego już masz. Modele z wyższej półki oferują nie tylko możliwość wyboru, czy mają jedynie odkurzać, czy również mopować, ale także siłę nawilżenia ściereczki. W ten sposób możesz samodzielnie wybrać efekt jego pracy. Jeśli uważasz, że pojedynczy przejazd nie wystarczy, aby zapanował porządek – zleć robotowi kolejną rundę po mieszkaniu, tym razem tylko z funkcją mopowania. Baterie z reguły starczają na podwójne sprzątanie, chyba że dysponujesz dużą przestrzenią.

Minusem odkurzacza ze zbiornikiem wody jest to, że wymaga z Twojej strony częstszej obsługi. Płynu trzeba dolewać, a ściereczkę wymieniać. Jednak dokładnie to samo trzeba robić z tradycyjnym mopem. Większość robotów przekaże informację o niskim stanie zbiornika płynu i przypomni o wymianie mopa przez aplikację, więc nawet ta niedogodność została zminimalizowana.

Odkurzacze wodne – które wybrać?

Wybór nie jest prosty. Na szczęście odkurzacze mopujące są już w najniższych segmentach cenowych, więc komfort idealnie czystych podłóg dostępny jest na wyciągnięcie ręki.

iRobot Roomba Combo

Naczelnym przykładem łączenia obu światów, czyli mycia na sucho i mokro, jest Roomba Combo. Czas pracy to niecałe dwie godziny. W tym przedziale Roomba zdąży nie tylko odkurzyć, ale również zmopować całe mieszkanie dwa razy. Jest wyposażona w standardowe czujniki antykolizyjne i czujnik uskoku podłoża, więc nie spadnie ze schodów, ani nie zniszczy mebli. Jest w stanie odkurzać na powierzchniach twardych i miękkich, a na koniec mopować w trzech trybach pracy. Posiada możliwość łączności przez Wi-Fi. Sprząta dom w równych liniach, aby nie pominąć żadnego skrawka. W zestawie znajdują się szmatki mopujące i stacja ładująca.

ZACO A9S

Kolejną propozycją jest odkurzacz hybrydowy od ZACO. Jego pojemnik na wodę ma pojemność 300 ml, a do zestawu dołączona jest ścierka z mikrofibry. Oprócz tego nasada ze ściereczką jest wibracyjna, dzięki czemu czyści nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Za pomocą aplikacji można regulować natężenie wody, a co za tym idzie, jakość mycia i jego intensywność. Nawigacja po pomieszczeniu pozwala robotowi myć pomieszczenia, w których jeszcze nie był, bez odwiedzania już odkurzonych przestrzeni. Dzięki dużemu zbiornikowi na zanieczyszczenia (600 ml) robot może pracować dłużej.

ZEEGMA Zonder Robo Vision

Ten odkurzacz potrafi pracować przez 120 minut. Wyposażony jest w duże pojemniki na brud i wodę. Mopuje dzięki przyczepionej pod spodem ściereczce z mikrofibry. Sama funkcja odkurzania wspomagana jest przez dużą moc ssania (aż do 2500 Pa) i dwie szczotki boczne, zagarniające brud z krawędzi. Urządzenie ma nawet lampę UV, która dezynfekuje czyszczoną powierzchnię. Pracuje najciszej z całej stawki, a jego sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

 Wybór modeli odkurzających i mopujących jednocześnie jest coraz większy, ponieważ ich popularność rośnie. Nie stój nad wiadrem, zastanawiając się nad zakupem, który oszczędzi Ci tyle czasu i wysiłku. Wypróbuj robota automatycznego już teraz!

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!