1 miejsce

Żródło zdjęcia: irobot.pl

iRobot

Roomba 697

Plusy
  • technologia iAdapt
  • tryb Spot Clean
  • automatyczne dokowanie i ładowanie
Minusy
  • brak wyświetlacza
  • brak wirtualnej latarni
  • długi czas ładowania
Czytaj więcej

Automatyczne odkurzacze przejmują podium w coraz większej ilości gospodarstw domowych. Sprzęt sprząta w tle, a mieszkańcy mogą przeznaczyć wolny czas na własne przyjemności. Jaki model urządzenia wybrać, aby cieszyć się czystą podłogą bez najmniejszego wysiłku? Dobrym rozwiązaniem będą roboty sprzątające iRobot Roomba s9+ – odkurzacze najnowszej generacji. Sprawdź, w jakie funkcje zostały wyposażone i czym różnią się od pozostałych tego typu urządzeń.

Czym wyróżnia się iRobot Roomba s9+ wśród konkurencji?

Producent urządzenia iRobot Roomba s9+ wyposażył serię sprzętu najnowszej generacji w szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które zwiększają możliwości odkurzacza. Samo pozbywanie się brudu to jedynie początek. Funkcje dodatkowe pozwalają na dokładne badanie przestrzeni oraz naukę harmonogramu dnia użytkowników, dzięki czemu sprzątają dokładnie tak, jak się tego od nich oczekuje. Poznaj najważniejsze funkcjonalności iRobot Roomba s9+ i przekonaj się, czy to sprzęt dla Ciebie.

Źródło: Media Markt

Funkcja Dirt Detect – czym jest?

W każdym domu znajdują się przestrzenie, w których brud gromadzi się znacznie szybciej niż gdziekolwiek indziej. Powierzchnia kafelków położonych tuż przy kuchennych szafkach czy zlewie, a także okolice stołu jadalnego i misek z karmą dla zwierząt często wymagają wzmożonego czyszczenia. Technologia Dirt Detect umożliwia zlokalizowanie miejsc, na których urządzenie powinno szczególnie skupić swoje działania. Specjalne czujniki optyczne i akustyczne znajdują bardziej zabrudzone miejsca i sygnalizują, że to właśnie na ich wysprzątaniu powinien skupić się iRobot.

AeroForce + Allergen Lock w workach w stacji Clean Base

iRobot Roomba s9+ został stworzony w taki sposób, aby automatycznie wracał do stacji dokującej Clean Base za każdym razem, kiedy pojemnik na odpady zostanie zapełniony. Urządzenie szybko pozbywa się nieczystości i kontynuuje pracę. Aby zapewnić użytkowników o najwyższych standardach jakości wykonania, odkurzacz został wyposażony w wysokiej klasy filtr AeroForce, zatrzymujący nawet do 99% pyłków, alergenów i kurzu. W stacji Clean Base natomiast zamontowano szczelny worek Allergen Lock, który automatycznie zamyka się podczas wyjmowania go. W ten sposób wszystkie zanieczyszczenia pozostają zamknięte wewnątrz worka.

Self Charging – automatyczne ładowanie

Inteligentne iRoboty najnowszej generacji wykorzystują informację o wyczerpywaniu się baterii lub akumulatora i automatycznie transferują ten sygnał na konieczność powrotu do stacji ładującej. Całkowicie zdejmuje to z użytkownika konieczność kontroli stanu poziomu naładowania odkurzacza.

Cliff Detect – nie spada ze schodów, uskoków

Wbudowany system czujników szybko rozpoznaje wszelkie zagrożenia związane ze sprzątaną przestrzenią takie jak schody czy uskoki. Funkcja Cliff Detect jest odpowiedzialna za rozpoznawanie miejsc, które mogłyby spowodować uszkodzenie sprzętu i pozwala je omijać. Daje to pewność, że iRobot Roomba s9+ sprząta nie tylko skutecznie, ale i bezpiecznie.

iRobot Roomba s9+ vs iRobot Roomba 697

Czym różni się sprzęt nowszej oraz starszej generacji? Odpowiedzią na to pytanie są funkcje, w jakie zostały wyposażone urządzenia tego typu. Porównanie dwóch modeli doskonale pokazuje, jak rozwój technologiczny wpływa na poszerzenie możliwości sprzętu sprzątającego. Jaka jest różnica między iRobot Roomba s9+ a iRobot Roomba 697?

Źródło: Media Markt

Głównymi różnicami są oczywiście dodatkowe funkcjonalności oraz moc silnika. iRobot Roomba s9+ ma moc ssania około 40x większą, niż iRobot Roomba 697, nie ma więc wątpliwości, że gwarantuje on wyższą jakość sprzątania. Zaawansowane systemy nawigacji oraz mapowania działające dzięki wysokiej jakości czujnikom sprawiają, że urządzenie uczy się układu sprzątanej przestrzeni i dobrze radzi sobie z przeszkodami. Nie oznacza to jednak, że iRobot Roomba 697 to sprzęt gorszej jakości. Wręcz przeciwnie – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują praktycznego robota sprzątającego, a jednocześnie nie mają dużych środków w budżecie, albo po prostu nie czują potrzeby posiadania zaawansowanego sprzętu. W takiej sytuacji można z powodzeniem wykorzystać możliwości, jakie oferuje tańszy iRobot Roomba 697. Skutecznie spełnia on swoje zadania i uczy się nawyków sprzątania użytkownika. Szczotki świetnie radzą sobie zarówno z twardymi powierzchniami, jak i dywanami. Odkurzacz posiada również technologię Dirt Detect lokalizującą miejsca o wysokim natężeniu brudu, a nawigacja iAdapt pozwala mu intuicyjnie poruszać się wokół mebli i wzdłuż krawędzi, docierając w najdalsze zakamarki mieszkania. iRobot to praktyczne rozwiązanie dla każdego. Jedno jest pewne – iRobot Roomba s9+ to najlepszy automatyczny odkurzacz dla każdego miłośnika nowinek technologicznych!

Ocena rankingu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Brak komentarzy

Chcesz być na bieżąco z nowinkami o robotach sprzątających dostępnych na rynku? Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj aktualne informacje o najlepszych odkurzaczach samojezdnych, które wyręczą Cię w sprzątaniu!